Пережити першу сесію: поради старшокурсників – першокурсникам

Скоро починаються екзамени, і для першокурсників це час хвилювань, невідомості. Більшість не уявляє, як проходить сесія, тому, природно, хвилюються. Звісно, завжди можна попросити поради у старших курсів і дізнатися деякі лайфгаки. Я так і зробила — зібрала рекомендації і хочу поділитися з вами. Сподіваюся, поради допоможуть почуватися впевненіше на сесії.

Софія

   Софія Скиба, 2 курс, спеціальність «Журналістика»:

— Найкраща порада — регулярно відвідувати заняття та виконувати практичні завдання. Це набагато краще, ніж намагатися вивчити сотню питань за кілька днів до іспиту. Якщо ж сесія вже близько й уникнути екзаменів не вийде, старайтеся зосередитися на головному, запам’ятати ключові моменти, а після сесії не забудьте повернути підручники до бібліотеки.

Каріна

Каріна Мондич, 3 курс, спеціальність «Фізична культура і спорт / Фізична терапія»:

— Усі екзамени для мене були доволі легкими, бо я уважно слухала викладачів і вела конспекти. Мати власний конспект — це як мати дорожню карту для предмета, оскільки там записані саме ті моменти, про які потім будуть запитувати на іспиті. Інтернет може містити суперечливу інформацію, і це може збити з пантелику, тому особисті записи — надійніше джерело знань.

Анатолій

Анатолій Мирошник, 4 курс, спеціальність «Психологія»:

— По-перше, намагайтеся закрити якомога більше предметів «автоматом», особливо ті, які вам не дуже цікаві, — до них найскладніше готуватися. По-друге, слухайте лекції і ведіть конспекти. Якщо матеріал краще засвоюється в форматі онлайн-лекцій або презентацій, то використовуйте цей формат. Важливо знайти свій стиль навчання, щоб готуватися ефективніше.

Мухаммед

Мухаммед Ель-Факіх, 4 курс, спеціальність «Бізнес-математика»:

— Не відкладайте підготовку на останній момент і тримайте себе в руках під час іспиту. Важливо відпочити перед складним днем, щоб зберегти ясність розуму. І пам’ятайте: ви не самі, кожен проходить через сесію. Це звичайний етап навчання, і навіть якщо щось не вийде, завжди буде шанс виправити ситуацію. Підтримуйте позитивний настрій, вірте у свої сили, і все буде добре.

Вячеслав

Вячеслав Ціптак, 4 курс, спеціальність «Прикладна математика»:

— З першого курсу важливо братися до навчання, адже чим раніше почнеш засвоювати матеріал, тим простіше буде далі. Це підвищує шанси отримати оцінку «автоматом» з більшості предметів.

Якщо все ж таки доведеться йти на сесію, раджу готуватися систематично. Не намагайтеся вивчити все одразу: краще складіть план і кожного дня виділяйте час на окремі теми. Так матеріал запамʼятається краще, і ви не перевантажите себе. А під час екзамену важливо спершу відповідати на питання, які знаєте добре, — це додасть впевненості й налаштує на позитивний результат.

Сподіваюся, ці поради будуть корисними для першої сесії. Хвилюватися не варто, головне — ретельно підготуватися. Бажаю успіхів на екзаменах!

 

Аліна Терпак, студентка кафедри журналістики

Головне фото з сайту Unsplash

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416