Газета «Погляд»

ЛІТОПИСЕЦЬ УНІВЕРСИТЕТУ Й ТВОРЧА ЖУРНАЛІСТСЬКА ЛАБОРАТОРІЯ

Адреса: 88016, Україна, м. Ужгород, вул. Університетська, 14, кімн. 424.
Телефон: +380678808571. Електронна адреса: poglyad@uzhnu.edu.ua

Історія заснування. Історія заснування студентського видання «Погляд» розпочалася із жовтня 1998 року. З ініціативи тодішніх ректора Ужгородського університету, професора В.Ю.Сливки та за безпосереднього сприяння завідувача кафедри, нині професора, завідувача кафедри української літератури В.В.Барчан на щойно відкритому відділенні журналістики вирішили створити часопис. З одного боку, газета повинна була функціонувати як навчальне видання для здобувачів фаху із журналістики, а з іншого, – як орган ученої ради Ужгородського університету.

Перший номер «Погляду» вийшов у січні 1999 року. Відтоді цей місячник став для студентів своєрідною творчою лабораторією, хорошим «стартом» на шляху до підкорення журналістського олімпу. Адже практикуючись у своїй газеті, юнаки й дівчата досконало вивчають усі стадії випуску часопису й журналістської праці загалом, починаючи зі збору матеріалу та завершуючи друком видання і його розповсюдженням.

Функції та зміст часопису. «Погляд» із самого початку існування покликаний був задовольняти читацькі смаки студентів, випускників і викладачів університету. Утім, виконуючи сьогодні цю функцію, газета значною мірою орієнтується на університетську молодь із числа здобувачів фаху. Про це свідчить зміст матеріалів та їх мовностилістичні особливості. Основний зміст «Погляду» формують матеріали різних жанрів і тем. Керівництво вишу не втручається в роботу газети.

Газета виходить українською мовою. Єдиним джерелом фінансування часопису є кошти засновника – Ужгородського національного університету.

Редакційний склад. Від часу заснування «Погляду» його редакційний склад постійно оновлюється. Утім часопис неодмінно асоціюється зі студентами, які є основними його творцями. Водночас дописи подають і викладачі.

Головний редактор газети – доцент кафедри журналістики, член Національної спілки журналістів України, лауреат кількох всеукраїнських журналістських конкурсів та Золотої медалі української журналістики В.Ю.Тарасюк (від часу заснування газети й по нині). Майже 15 років художником-верстальником видання була доцентка кафедри журналістики Л.Я.Поліха, яка, власне, і розробила дизайн газети. Останній у 2019 році кардинально змінено до 20-річчя газети.

Позаредакційна активність. Часопис систематично бере участь у різноманітних акціях, зокрема поглядівці неодноразово долучалися до сплаву гірською Тисою з метою популяризації туризму й здорового способу життя та пропаганди високої екологічної культури серед населення Закарпаття, виступали у спортивних змаганнях серед працівників засобів масової інформації області з нагоди Дня журналіста, долучалися до прес-турів тощо. Один раз на 5 років газета влаштовує до свого дня народження святкові творчі вечори.

Відзнаки. Газета «Погляд» була відзначена грамотою за участь у І Всеукраїнській виставці студентських мас-медіа та в Міжнародній науково-практичній конференції «Студентські мас-медіа в Україні: реалії та перспективи розвитку» (Запоріжжя, 2007), посіла 3 місце у всеукраїнському конкурсі студентських засобів масової інформації (Запоріжжя, 2008), стала лауреатом обласної Почесної відзнаки «Оберіг Срібної Землі» (Ужгород, 2008), нагороджена Закарпатським обласним управлінням у справах інформаційної політики за внесок у підготовку журналістських кадрів та іншими нагородами. Крім того, студенти, які систематично працювали в «Погляді», неодноразово ставали призерами всеукраїнських студентських олімпіад із журналістики.

Наукові напрацювання. При редакції газети, було започатковано книжкові серії "Студентська публіцистика" та "Наукові дослідження преси". Авторками цих видань стали випускниця кафедри журналістики, магістр Мирослава Гараздій, яка працювала в "Погляді" з першого курсу та до цього часу, а також бакалавр журналістики УжНУ Тетяна Лесюк.

31.08.2021
vpadmin

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416