Вимір справжності Василя Німчука

16.10.2016
tetyana
Павло Чучка
Павло Чучка

У рамках 70-річчя нашої альма-матер 16 жовтня відбулася презентація науково-популярного фільму «Вимір справжности», який присвячений випускнику Ужгородського університету Василеві Васильовичу Німчуку. Це видатний український мовознавець, завідувач відділу історії та граматики Інституту української мови Національної академії наук України, член-кореспондент НАН України. Захід провели у великій залі ректорату УжНУ. Чимало гостей зібралося на перегляд фільму, серед них були випускники філфаку, викладачі вишу й студенти різних спеціальностей.

Вступне слово мала декан філологічного факультету Галина Василівна Шумицька. Вона коротко розповіла про те, як створювався й  розвивався наш навчальний заклад: «Декілька факультетів, дюжина викладачів та кілька десятків студентів... Нині це виш із двадцять одним факультетом та чималою кількістю фахівців. Приємно, що на святкування прийшли не тільки теперішні та майбутні студенти, а й випускники, які колись навчалися на філологічному факультеті. Серед нас – і працівники Наукової бібліотеки, найрідніші люди Василя Васильовича Німчука –  брат Іван Васильович та племінниця  Мирослава Іванівна. З нами також відомий мовознавець Павло Павлович Чучка».

Із прем’єрою фільму авторський колектив привітала й проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Олександрівна Лендьел: «Дякуємо всім за активність в організації цього свята. Так, філологічний факультет є одним із найстаріших в УжНУ. Він завжди брав участь у найрізноманітніших чи то конкурсах, чи то заходах». Кількома словами пані Мирослава розповіла про те, де народився Василь Німчук і яких успіхів досягнув у житті.

До слова запросили професора Павла Павловича Чучку: «Важко усвідомити, скільки хорошого дав університет 1947 року. Це пам’ятаю добре. Я вступав на медичний, але хімію «завалив». І тут я подумав, що маю працювати в галузі національної свідомості та патріотизму. Звичайно,  вагався, куди подавати документи. Але на філології були вільні місця, і я вибрав свою долю. Гарний комплект виявився  того року з різних куточків України. Ми навчались у прекрасних викладачів, які  працювали на Кубані, де функціонували українські школи та університети. Крім того, до Ужгородського університету були направлені київські професори».

Кінострічку «Вимір справжности» створили випускники філологічного факультету відділення журналістики під керівництвом викладачів. Автори коротко презентували свою роботу, зазначивши: це був важкий труд, але він того вартує. Розповіли, що спільна робота з наставниками – симбіоз, який дозволив утілити в життя ще однин витвір мистецтва.

Після перегляду кінострічки доцент кафедри журналістики Галина Валентинівна Шаповалова подякувала всім тим, хто прийшов  віддати шану видатній людині, яка зробила чимало для розвитку науки.

«Вимір справжности» – фільм не просто про Василя Німчука, одного з перших випускників філологічного факультету, це фільм про людину з великої літери.

Христина ГОЗДА, студентка відділення журналістики

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416