«Ця газета – жива...»

10.04.2012
tetyana

Під час презентації газети
10 квітня в Ужгородському прес-клубі презентували газету «Slovenské Slovo» – перше періодичне видання для словацькомовних закарпатців. Із журналістами зустрілися завідувач кафедри словацької філології УжНУ, професор Світлана Пахомова, голова Товариства словацької інтелігенції Ерік Горват та студентки-словакістки четвертого курсу Олена Меденцій та Анна Макауз.

Павло Чучка, спонсор:
– Це пілотний номер газети, до якого далеко не все ввійшло. Складається з 8 сторінок. Найголовніше – це стратегічний запас людей та ідей. Тираж першого номера – 1000 примірників. Виходитиме щомісяця. Поширюється газета безплатно серед молоді, зокрема студентства, та представників словацької меншини.

Світлана Пахомова:
– Не можна уявити видання без підтримки фахових людей. «Slovenské Slovo» створене силами викладачів, випускників та студентів словацької філології й студентів та викладачів кафедри журналістики.

Ерік Горват:
– Ця газета є живою. Вона не як звичайні видання, бо читатиме її не широкий загал. Можливо, це буде двомовний, можe, тримовний часопис. У газеті є матеріали, присвячені освіті, зустрічі з новим і старим консулом, про 10 причин, чому студенти вивчають словацьку мову.

Сергій Федака:
– Перше число газети зроблене професійно. Проте найскладніше випустити другий номер. Хоч Павло Павлович Чучка уже проанонсував і його. Теми актуальні. Можна дізнатися і про внутрішнє життя словацьких організацій, взаємини між ними, і, звичайно, про історико-культурні моменти. Є куди розвиватися, безперечно. Газета буде затребуваною, якщо словацька сторона виявиться зацікавленою. За допомогою цього видання можна розширювати свій вплив, культурні взаємозв’язки. Думаю, перспектива є. Звичайно, аудиторія невелика, але вважаю, що часопис знайде свого читача.

Марія Чаварга,
студентка відділення журналістики