Секретами тележурналістики з нашими студентами ділилися медійці з каналу «Інтер»

Дмитро Анопченко: «Будьте щирими!»
Дмитро Анопченко: «Будьте щирими!»

7 жовтня в ректораті УжНУ всі охочі могли відвідати семінар «Секрети журналістики», який проводили професійні медійники телеканалу «Інтер» – військовий журналіст Роман Бочкала, ведучий новин Дмитро Анопченко та продюсер Ніколетта Сабов.

На екрані людина одна, а от в реальному житті яка насправді? Харизматичний і впевнений, досвідчений і талановитий, цілеспрямований та працьовитий — саме такі слова хочеться підібрати для характеристики відомого ведучого підсумкової інформаційної програми «Подробиці тижня» телеканалу «Інтер» Дмитра Анопченка.

Незважаючи на тривалу зустріч, журналіст говорив легко, жваво, динамічно. Пан Дмитро тримав увагу публіки весь час, зупинявся на важливих моментах, які є обов’язковими складовими для успішної професійної діяльності.

За його плечима чимала журналістська практика: працював кореспондентом «Нового каналу», ведучим інформаційної програми «Один день» на каналі К1, спецкореспондентом каналу «Інтер» у Великобританії. Тому мав що сказати і на чому наголосити студентам.

Пан Дмитро розпочав із розповіді про власний досвід інтерв’ювання, навів приклади того, як спілкувався з президентами Ющенком, Януковичем, Порошенком. Найважливішим, на його думку, є ключовий меседж комунікації. «Ви повинні розговорити людину. Ніколи не кажіть, що вам «треба», ви «бажаєте». Дайте зрозуміти людині, що вона та її праця важлива й корисна для суспільства».

Щоб сюжет був справді вдалим, журналіст порекомендував вбачати у всьому якомога більше дрібниць, звертати увагу на деталі та кумедні моменти під час події. Крім того, порадив не боятися експериментувати й робити сюжети різножанровими, відкидати традиційність.

Наголосив Дмитро Анопченко також на тому, що за всяких умов треба бути чесним, щиро говорити з людьми, не намагатися приховати правду. Назвав топ-7 порад і так само типові помилки, яких часто припускаються журналісти.

Кожну тезу підкріплював прикладами, пробуджував у студентів фантазію, давав можливість висловитися охочим, наштовхував на зародження ідей. Присутні мали нагоду переглядати відео, а відтак аналізувати й діставати цінні поради від журналіста. Разом із рекомендаціями давав практичні завдання, де можна було себе виявити, показати власні знання.

Найзворушливішим моментом бесіди стала історія про ув’язненого Чарльза Худа. Інтерв’ю з ним пан Дмитро взяв у той час, коли працював у США. Шокуюче зізнання засудженого до страти, підготовка до бесіди, деталі обставин, кадри з сюжету вразили й зачепили всіх присутніх.

Відтак Дмитро Анопченко провів тренінги, допомагав під час запису імпровізованого прямого включення, аналізував разом із колегами стендапи,  давав практичні поради  майбутнім журналістам.

Безпосередні враження ведучого від семінару та студентів відділення журналістики УжНУ, про техніку ведення інтерв’ю та досвід роботи в закордонній і вітчизняній журналістиці – у наших  відеокоментарях.

Оксана Пітра

для Медіацентру УжНУ

Відео Романа Сов’яка

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416