МАНівці захищали свої наукові спроби на відділенні журналістики УжНУ

Під час захисту

І день відкритих дверей провели, і послухали юних науковців на відділенні журналістики 19 лютого. Саме цього дня проходив другий етап захисту наукових робіт учасників МАН.

Десять школярів, яких сміливо можна назвати юними науковцями й майбутніми журналістами, представляли членам журі результати своїх досліджень. Теми були різні, як-от:

• ЗМІ як засіб формування громадської думки.
• Репортаж із місця подій. Програма МСІ.
• Типологія сучасної замітки в газеті «Експрес».
• Компоненти формування професійних здібностей майбутнього журналіста.
• Ток-шоу – популярний жанр сучасного телебачення.
• Розвиток пострадянського українського телебачення та морально-етичні засади журналістської творчості.
• Наративне інтерв’ю як оригінальний жанр журналістики.
• Фотожурналістика у сучасному культурно-мистецькому просторі Закарпаття.
• «Літературно-науковий вісник» як культурологічне джерело духовного відродження української нації.
• Аналітика на сторінках газети «Нарцисова Долина».

Ярослава Шебештян

«Сьогодні ми побачили справді добрий рівень робіт. Зрозуміло, що вони не дотягують до тих вимог, які висуваються до університетських наукових робіт, але завжди є до чого прагнути. Приємно, що ці молоді люди вже від тепер серйозно працюють у напрямку журналістикознавства», – каже член журі, доцент кафедри журналістики Ярослава Шебештян.

Василь Шаркань

«Тематика робіт, підходи до презентації і, власне, до методики дослідження були різні. Ми дуже сподіваємося, що це наші хороші майбутні студенти», – коментує інший член журі, доцент кафедри журналістики Василь Шаркань.

Окрім захисту своїх робіт, юні науковці зустрілися й зі студентами 5 курсу відділення журналістики, котрі продемонстрували свій фільм та розповіли про різні проекти, якими займаються у стінах філологічного та за їх межами. Це був своєрідний обмін досвідом для одних і занурення в справжнє журналістське життя для інших.

Світлана Лапига,
студентка відділення журналістики