"Частинка серця"

04.04.2013
kychera

Вишивка Марії Яцьків

В Закарпатському музеї народної архітектури та побуту пройшла виставка вишитих робіт Марії Яцьків під назвою «Частинка серця». Захід відвідали як експерти, так і просто поціновувачі таланту Марії Михайлівни. Хоч відвідувачів було й небагато, проте всі залишилися задоволеними.


«Вишивка зачарувала мене своєю різнобарвністю: цікаві теми, композиції, кольори. Багато чого взяв для себе», — поділився своїми враженнями студент 4-го курсу Закарпатського художнього інституту Володимир Михайлов.

Екскурсовод музею Неля Андріївна Грицюк висловила таку думку про ініціаторку заходу: «Її вишивання — це не робота, а творчість, мистецтво…мистецтво, яке захоплює людину повністю». В доробку Марії Михайлівни близько 70 робіт. Вишиває вона у вільний від роботи час (переважно хрестиком).


Марія Яцьків (ліворуч)

«Любов до прекрасного передалась з молока матері. В нашій родині завжди було багато вишиваних рушників, скатертин. Я дивилась, як мати вишиває, і згодом сама почала пробувати», — каже Марія Михайлівна.

Першу свою роботу вона вишила на простій мішковині, оскільки канви тоді ще не було. Згодом намагалася виконувати авторські роботи на основі фотографій. Першою її роботою був замок Шенбурнів та Мукачівський. Цікавим є те, що пані Марія деякі картини вишиває від місяця і до року. Для найбільшої за обсягом картини добирала 58 кольорів.

Крім картин, часто вишиває і сорочки, оскільки вважає, що вишивкою на вбранні можна розповісти про становище людини у суспільства і не тільки. «Але насамперед одяг має бути чистим», — вважає Марія Яцьків. Як твердить прислів'я: «Чистий одяг вдома – чистий він і на людях». Сподіваюсь, що праці мої збережуться і будуть цікаві для майбутніх поколінь».

Роботи Марія не продає, хіба що може подарувати, але тільки тим, хто цінує вишивку так само, як і вона.

 

Діана Булак,
студентка відділення журналістики

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416