Нас змалечку навчають, що для того, аби досягти чогось у житті, потрібно багато працювати. І це справді так. Результат завжди потребує наших зусиль. Іншою складовою успіху є мотивація. У всіх людей вона різна, як і різні шляхи її пошуку. Мотивовані люди завжди отримують кращий результат, ніж ті, хто працює з примусу. Але де шукати стимули для навчання?
Для студентів мотивація дуже важлива, адже дистанційне навчання забирає багато часу і сил, морально та фізично виснажує. Ми вирішили запитати студентів, зокрема першокурсників, чи не втратили вони мотивації до навчання під час онлайн-освіти, адже через епідеміологічну ситуацію ще й не відчули себе студентами сповна.

Марія Мадяр, студентка першого курсу юридичного факультету, спеціальність «Право»:
– Мене мотивує думка про те, що під час дистанційного навчання не потрібно зранку виходити з дому за годину до пари. Я можу просто прокинутися за кілька хвилин до початку і під’єднатися до занять у комфортному для мене місці. Це дуже зручно і полегшує мені навчання.

Михайло Коштура, студент першого курсу філологічного факультету, спеціальність «Журналістика»:
– Побороти поганий настрій допомагає прогулянка та прослуховування музики. У соцмережах «TikTok» та «Pinterest» знаходжу ідеї для фото та відео, написання поезії. Це мотивує мене. На мій погляд, щоб не впасти в депресію, важливо підтримувати зв’язок із друзями, спілкуватися у відеочатах, якщо немає змоги побачитися вживу.

Євгенія Левко, студентка першого курсу філологічного факультету, спеціальність «Чеська філологія»:
– Під час карантину, дистанційного навчання мене мотивує підтримка рідних. Вони вірять в мене і в мої сили. Це насправді допомагає. Я не хочу розчаровувати їх.

Марія Бондаренко, студентка першого курсу філологічного факультету, спеціальність «Журналістика»:
– Мене мотивує той факт, що я навчаюся вдома. Не витрачаю багато часу на збирання до університету, що мені дуже допомагає, адже я не втомлююсь. Тому маю багато вільного часу, який стараюся використати з користю.

Неля Зорівчак, студентка другого курсу філологічного факультету, спеціальність «Українська мова і література»:
– Для того, щоб мотивувати себе, я часто дивлюся відео з людьми, які мене надихають своїми досягненнями. Так налаштовуюся на хвилю продуктивності. Переконана, що навіть навчатися потрібно в міру своїх можливостей. Також я часто складаю план на тиждень, це допомагає мені використовувати час із користю.

Яна Грига, студентка третього курсу економічного факультету, спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»:
– Я не чекаю, щоб до мене завітала мотивація, а дивлюся на завдання і вливаюся в роботу. Досить просто сказати собі, що це твій обов’язок. Не люблю відкладати все на потім, тому стараюся виконувати домашні завдання вчасно.

Надія Івасюк, студентка четвертого курсу хімічного факультету, спеціальність «Хімія»:
– По-перше, мене мотивує мрія отримати диплом. По-друге, мені подобається все, що пов’язано з моєю спеціальністю. А коли немає мотивації виконувати деякі завдання, я нагадую собі, що не можу зупинитися за крок до фіналу.
Наталія Кушмелин, студентка першого курсу філологічного факультету, спеціалізація «Реклама та зв’язки з громадськістю»:

– Кожен день виникають різні ситуації, які так чи інакше впливають на мене. Іноді буваю в поганому настрої після розмови з певними людьми, але намагаюся не піддаватися негативним емоціям. Особливо допомагає і надихає мене хобі: люблю творити красу, цікавлюся макіяжем. Також слухаю музику, займаюся танцями, – так відволікаюся від негативу, неприємних подій і релаксую, набираюся нових сил для подальшої роботи. Адже без мотивації неможливо побороти поганий настрій. Спілкування з родиною та близькими – це однозначно найголовніше, про що не варто забувати. Також важливо підтримувати зв’язок із друзями онлайн, адже в нас завжди є цікаві теми для обговорення.
Отже, пропонуємо перевірені студентами поради, як мотивувати себе під час дистанційного навчання.
- Завжди плануйте. Складіть план, якого будете дотримуватися. Знаючи свій наступний крок, ви швидше зрозумієте, як краще і швидше виконати певну роботу та будете задоволені собою.
- Винагороджуйте себе за працю. Зробити собі подарунок за виконану роботу, – що може бути краще? Навіть якщо він зовсім маленький, виконувати завдання стане приємніше.
- Беріть приклад із відомих людей. Ми рідко беремо до уваги успіх інших. Але хороший приклад може мотивувати нас. Успішні люди допомагають повірити в те, що мрії здійснюються і водночас дають нам поштовх.
- Піклуйтеся про себе. Без сумніву, на початку будь-якої роботи нам потрібні сили. Сон і правильне харчування допоможуть фізично підготувати організм для виконання важливих завдань.
- Надихайтеся дрібницями. Оточуйте себе речами, які викликають позитивні емоції, наприклад, фотографіями рідних, подарунками від них. У приємній атмосфері працюватиметься приємніше, а мотивація зростатиме.
- Не чекайте натхнення з неба. Чим більше ви працюєте – тим більше з’являється нових ідей і натхнення. Ніхто не каже, що не потрібно відпочивати. Ні, це також потрібно, але не варто перебільшувати.
- Читайте багато книг, знайдіть жанр, який вас захоплює. Ця порада особливо актуальна для журналістів, яким важливо читати різні книги, статті для самовдосконалення і розвитку навичок доброго письма.
- Заведіть щоденник, у якому записуйте емоції та переживання за день/тиждень. Це допоможе звільнити мозок і розставити все по поличках.
- Найкраща мотивація та натхнення – це спілкування з людьми. Людина – соціальна істота, тому важливо комунікувати, взаємодіяти з іншими. Однак уникайте токсичних осіб, які втомлюють і забирають енергію.
Віта Чулей, Дарія Мишакова, студентки відділення журналістики
Головне фото з сайту Unsplash.com