Фандерейзинг для безпритульних тварин: кожен може допомогти

04.04.2022
moderator

Неможливо не помічати величезну кількість безпритульних тварин, котрі вeштаються пoблизу смiтників, беззахисно блукають околицями вулиць, пiдвалів у пoшуках їжi та прихиcтку. Твaрини пoтерпають вiд хoлоду, гoлоду, чaсто й вiд людcького нaсильства. A щoб змeншити їхню кiлькість – нерідко вдаються до евтаназії.

За статистикою, пoнад 1.5 мiльйона сoбак i кoтів у світі пiддаються eвтаназії у притyлках чeрез нeдостатню кількiсть мiсць, a 77 мiльярдів сiльськогосподарських твaрин пoмирають у жaхливих yмовах нa фeрмах чeрез хaрчову iндустрію. Тварини потребують допомоги небайдужих та більшої кількості притулків. Саме тому в Україні актуальний фандерейзинг місць утримання тварин, волонтерських організацій.

В Україні функціонує багато благодійних фондів, що залучають небайдужих до допомоги. Утім є різниця між періодичними, нерегулярними донатами, й фандрейзингом. Останній означає процес залучення грошових коштів та інших ресурсів (людських, матеріальних, інформаційних тощо), які організація не може забезпечити самостійно, та які є необхідними для реалізації певного проєкту або своєї діяльності в цілому. Фандрейзинг особливий тим, що передбачає регулярну підтримку, а відтак є доволі ефективним. Водночас його недоліком є те, що  населення може бути не готове до регулярних пожертвувань. Крім того, дехто сумнівається в сумлінності волонтерів через велику кількість шахраїв. Отже, кожен, хто жертвує, має знати, чи його кошти дійсно надійдуть тваринам, що потребують допомоги.

За статистикою закарпатської зоозахисної організації «Барбос», 90% людей так чи інакше беруть участь у благодійності. При цьому 47% не знають, у яку саме організацію вони здійснили пожертву і які послуги надає «Барбос». 72% не відстежують, куди йдуть їхні гроші. Опитування продовжувалися протягом місяця у жовтні 2021 року. Серед опитаних було близько 100 осіб. Наприклад, у кав’ярні «Дуффорт» завжди звітують, що кожна гривня із купованого напою перерахована на рахунок зоозахисної організації. Лише 3% — виконує регулярні платежі та внески. Це той вид пожертвувань, який вважається найефективнішим, коли людина сама надсилає гроші.

Вероніка Пушкаш, 20-річна жителька Ужгорода, розповідає: «Ми з мамою, зазвичай, не маємо достатньо часу та можливості дістатись до притулку «Барбос», але регулярно відстежуємо активність у соціальних мережах та щомісячно надсилаємо певну суму коштів».

Долучатися можна не тільки грошима. У «Барбосі» завжди раді волонтерам, які готові допомогти й фізичною працею. Мало того, ваша допомога буде значною навіть тоді, якщо подбаєте про тварин, які живуть із вами чи у вашому районі. Ось що, до прикладу, можна зробити.

  1. Якщо у вас є домашній улюбленець – не забувайте про стерилізацію.

Значна кількість безпритульних тварин – це проблема, яку можна зменшити шляхом стерилізації. Розпочніть збір коштів для підтримки програм стерилізації та кастрації для місцевого або національного порятунку тварин і поділіться своєю діяльністю у соціальних мережах, аби поширте інформацію про вашу добру справу.

Вікторія Завідфолуші, котра проживає в Мукачеві, розповідає: «Два роки тому ми з хлопцем завели хаскі Кайлу, яка мешкає у будинку моїх батьків. Вирішили не стерилізувати собачку, бо ж вона весь час під наглядом. Утім сталася смішна й банальна ситуація: Кайла прогулювалася на задньому дворі будинку, аж ось до неї без запрошення завітав «друг». 2 дні тому собака народила й офіційно стала мамою, а ми отримали дуже хороший урок – дбати про стерилізацію завчасно. Тепер обдзвонюємо знайомих та прилаштовуємо цуценят».

  1. Спонсоруйте зоозахисні організації.

Одним із щедрих способів допомоги є спонсорування тварин. Ваші кошти, навіть мінімальна сума, підуть на їжу та товари та можуть допомогти з ветеринарними рахунками для собак та кішок. Спонсорські пожертви допомагають зменшити значні витрати, з якими стикається місцевий притулок, дозволяючи використати кожну гривню максимально якісно. Окрім того, вони отримують чудову можливість поповнити ветеринарну аптечку: медикаменти для підтримання імунітету, пігулки від кліщів та інших паразитів. Поділіться своєю ідеєю з родиною та друзями, можливо запитайте, чи були б вони зацікавлені у спонсоруванні місцевого притулку.

Наприклад, із 2012 р. в Києві існує офіційний благодійний фонд під назвою «Happy Paw». Головна ціль – пропагувати гуманне ставлення до  безпритульних серед молоді. Окрім того,  вони співпрацюють із усіма містами нашої країни. «Happy Paw» - постійно вигадують акції, наприклад: «Подаруй собаку на відстані» тощо. Організація має зручний та зрозумілий сайт із необхідною для користувача інформацією: від зручного інтерфейсу до звітності, переліку офіційних документів.

  1. Популяризуйте притулки для тварин.

Найкращий спосіб екологічно зменшити статистику евтаназій – знайти нову домівку та власників для безпритульного. Також одним із варіантів є співпраця з місцевою групою порятунку. Зв’язавшись та співпрацюючи з нею, у вас з’являється можливість провести благодійний захід. Таким чином, врятуєте бодай одне життя.

Сьогодні достатньо створити сторінку у соціальній мережі та популяризувати контент, який працюватиме на головну ціль: об’єднати тих, кому потрібна допомога і тих, хто намагається допомогти. Зазвичай більшість організацій вже обізнані у тому, що активна присутність у соцмережах – не потреба, а необхідність. Особистий сайт чи група, де є можливість анонсувати події та розповсюджувати необхідну інформацію і фото – чудовий інструмент для подальшого розвитку. На просторах соціальних мереж, ви може створити власний соціальний проєкт. Один із подібних – фонд допомоги «Додому», у якому вважають, що лише комплексний підхід та об’єднання сил держави та народу зможе вирішити нагальне питання.

Мета благодійної організації – зруйнувати стереотип безпородності собак та кішок та популяризація ідеї усиновлення тварин з притулку/вулиці. Провадять ще й просвітницьку діяльність: пишуть матеріали у соціальних мережах, роздруковують спеціальні брошури та роздають їх у місті, а також влаштовують безкоштовні фотосесії з безпритульними або домашніми тваринами та створення промороликів, додаткового контенту в інстаграмі або фейсбуці.

  1. Зберіть кошти для передачі безпритульної тварини в сім’ю.

Домашній улюбленець – недешеве задоволенням для майбутнього власника. Необхідно подбати про витрати, котрі йдуть на стерилізацію та кастрацію, а також проходження повного списку необхідних ​​щеплень. Початок збору коштів для покриття витрат може стати чудовим способом допомоги тваринам знайти постійне житло, звільняючи при цьому місце в притулках. Варто звернутися до притулків або зоозахисних організацій і запитати, чи є якісь витрати, які перешкоджають тому, аби чотирилапого забрали в нову домівку.

  1. Допоможіть притулку придбати різні товари.

Серед найпопулярніших товарів, які використовуються в притулках для тварин, – корм для собак і котів та підстилки для них, хлорний відбілювач для запобігання хворобам і складні дротяні ящики для транспортування тварин. Чітко формулюйте потреби, коли просите пожертвування та обов’язково звітуйтесь. Включіть у список необхідних товарів навіть найпростіші речі, такі як миски для корму чи води, та опублікуйте реквізити. Після покупки поширюйте скриншоти або фотографуйте чеки, аби до вас не втратити довіру через необачність. Крім того, пам’ятайте, що в холодну пору у притулках потребують таких речей, як ковдри, ліжка, рушники тощо.

  1. Ініціюйте збір коштів для ветеринарних послуг.

Багато безпритульних тварин потребують ветеринарної допомоги, а іноді навіть дороговартісних операцій. Розпочавши збір коштів для медичних потреб, ви зможете значно змінити якість життя безпритульного, а водночас і майбутнього опікуна, власника притулку. Ваша пожертва може навіть збільшити шанси на прилаштування тварини, оскільки тварин із медичними проблемами не хочуть забирати з притулків.

Чотирилапі нe мaють нaлежного зaхисту в суспiльстві, a фiнансова пoжертва, якoю б нeзначною вoна нe булa, мoже змiнити їхнє життя нa крaще чи нaвіть врятyвати вiд смeрті.

Дар’я Гарайда

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416