14 вересня на філологічному факультеті прочитав лекцію протоієрей Мукачівської православної єпархії та редактор її офіційного сайту Олександр Монич. Відрекомендував гостя заступник декана з навчальної роботи Василь Шаркань.
«Фізично й метафізично людина складається з тіла, духу і душі. Душа відповідає за емоційний стан, дух — за спілкування з простором, який виходить за межі фізичного світу. Літера — складова частина слова, що виникло раніше, ніж світ», — розпочав нестандартне для університету заняття отець Олександр.
Гість розповів про Слово як засіб творення (народження Господа, зцілення людей Ісусом, надання влади апостолам проповідувати вчення — ці біблійні події відбувалися саме через слово; також за допомогою слова твориться думка); засіб написання книг.
Крім того, лунали поради для майбутніх філологів: щодня дякувати й просити щось від Бога, не ображати нікого словами; вибачення просити першими, не бути багатослівними, утверджувати добро своїми текстами.
«Філологія — від грецького «любов до слова». Тож любіть слово, багато читайте, особливо живий друкований текст. Ставши вчителями, будьте не лише педагогами, а й другими мамами чи татами для учнів», — закликав О.Монич.
Лектор на прикладах із художніх творів пояснював, як поводитися в сучасному світі. Скажімо, навів промовисту цитату з «Ідіота» Достоєвського: «Диявол бореться з Богом, а поле цієї битви — серце людини». Отець Олександр побажав не програти битву з самим собою.
Насамкінець, гість дав практичні поради:
–Дорожіть часом, використовуйте його з користю для себе, задайте тон навчанню, наповнюйтеся знаннями. Учіться впродовж семестру, а перед заліком чи іспитом — відпочивайте, щоб налаштуватися й бути свіжими.
Олександр Монич запропонував раз на місяць улаштовувати лекції, організувати скриньку довіри й обговорювати питання, які цікавлять.
А після зустрічі кожен студент отримав у подарунок іконку Божої Матері.
Ольга Брайлян