Гештальт-терапевти – для студентів-журналістів

11 листопада до прес-клубу молодого журналіста «Медіаперспективи» завітали гештальт-терапевти з Чернівців Оксана Рогозинська та Ігор Огданський. Вони презентували присутнім деякі практичні прийоми Гештальт-методу й розповіли про можливості оволодіння ним в рамках програми Московського Гештальт Інституту (норми Європейської асоціації Гештальт-терапії).
Зʾясувалося, що Гештальт – одночасно і наука, і мистецтво, оскільки сприяє тому, щоб життя стало більш гармонійним і різноманітним. Його оригінальність полягає насамперед у його меті: розширення людиною кола своїх можливостей; урізноманітнення способів взаємодії з навколишніми; пошук нових можливостей адаптуватися до життя і його труднощів; відновлення власної свободи вибору; знаходження творчого підходу до пошуку нових ресурсів тощо.
Головний принцип цього методу: ТУТ і ТЕПЕР людина може змінити саму себе і відповідно світ навколо себе.
Ще на початку презентації Ігор Огданський зазаначив: «У психології є дещо спільне з журналістикою. Адже якщо ми щось говоримо чи пишемо, то обов’язково вкладаємо в це свою душу. Так що психологи (букв. psycho & logos) є так званими “душе-словами”». «Як і журналістим», – додамо ми.
Дарія
Руснак,

координатор прес-клубу молодого
журналіста «Медіаперспективи»

Залишити відповідь