Як журналісти-першокурсники захищали свої творчі роботи

1 курс відділення журналістики

Усі, будучи студентами, складають іспити. Хтось із легкістю долає цю сходинку, інші мають докласти чимало зусиль для бажаного результату. Іноді для складання іспиту важлива креативність, уміння самостійно створювати перший у житті журналістський продукт, як це щороку роблять першокурсники відділення журналістики. Напередодні зимової сесії вони складають свій перший студентський іспит – творчий.

12 грудня у прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи» відбувся захист творчих робіт журналістів першого курсу, які представили перелік виконаних завдань: радіопакет, власну газету та вправу «Слово». Усі ці завдання вимагали неабиякої витримки і тривалої підготовки. Особливо вправа «Слово», яка є своєрідною «симуляцією телебачення» і покликана продемонструвати вміння поводити себе перед камерою.

Оцінювало роботи поважне журі, до якого увійшли: головний редактор газети «Погляд», доцент кафедри журналістики Володимир Тарасюк, доцент кафедри журналістики Леся Поліха, заступник гендиректора Філії ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» Тетяна Вашаргелі, шеф-редактор проекту «Ранок на Тисі» Ростислава Джумурат, головний редактор газети «Неділя» Михайло Носа, радіоведучий, засновник першого онлайн-радіо «Єден», випускник відділення Олексій Уманський та журналістка видань «РІО», «Унікум», випускниця відділення Евеліна Гурницька.

Студенти захищають власні газети

Розпочав захід завідувач кафедри журналістики, доктор наук із соціальних комунікацій Юрій Бідзіля, який наголосив, що захист творчих робіт проводиться у рамках навчальної дисципліни «Основи журналістики». Вона покликана ознайомити студентів-першокурсників із різними видами робіт, якими студенти будуть займатися у майбутньому, дати уявлення про сам фах журналіста. Юрій Бідзіля протягом півроку читав лекції першачкам із цієї дисципліни, а також проводив лабораторні заняття в однієї підгрупи. З іншою підгрупою під час лабораторних занять працювала викладач кафедри Наталія Толочко. Опанувати верстку газет студентам допомагала під час майстер-класів магістрантка, кореспондентка «Погляду» Мирослава Гараздій.

Після вступного слова студенти розпочали презентацію своїх газет, які напередодні об’єднали у групи за тематичним спрямуванням: для чоловіків, жінок, молоді, туристичні, соціальні тощо. Продовжили майбутні журналісти вправою «Слово», яку не так легко було виголошувати перед чималою аудиторією. Звісно, не обійшлося без конфузів – забутих речень, незручних пауз, голосу, який тремтів дедалі більше з кожним наступним словом. Але хвилювання не завадило майбутнім журналістам гідно представити свою роботу. Далі аудиторії продемонстрували радіопакети, записані й змонтовані самостійно у процесі навчання.

Колективне фото після успішного захисту

Після короткого обговорення журі визначило кращі студентські роботи.

Серед газет переможцями стали:

І місце – «Кар'єрист», Каріна Негря.

ІІ місце – «Сезам», Ірина Неменуща.

ІІІ місце – «Time to travel, Анна–Ніколетта Цап.

Щодо вправи «Слово», то найвправнішою в ній визначили Анну–Ніколетту Цап, яка розповідала присутнім про гуманізм.

Кращі радіопакети:

І місце – «Like music FM».

ІІ місце – «City FM».

ІІІ місце – «Ендорфін».

Не лише журі могло обрати найкращу газету. Студенти та викладачі філологічного факультету теж взяли участь у голосуванні за газету, яка отримала відзнаку глядацьких симпатій. Таке звання заслужило видання «Сучасник» Вікторії Кенідри.

Наприкінці заходу кожен член журі висловив журналістам-початківцям свої зауваження та побажання. Позитивно відзначили різноманітність обраних тем, креативний підхід, уміння орієнтуватися на цільову аудиторію, уявляти майбутнього читача, глядача, слухача. Поважне журі, кожен член якого за плечима має чималий досвід у медіасередовищі, побажало студентам сміливості й упевнених подальших кроків у журналістиці, адже перший успішний крок вони вже зробили.

Оксана Кичера, Яна Созанська, студентки відділення журналістики УжНУ.
Фото Оксани Кичери та Віталія Завадяка.
Відео Віталія Завадяка