Під час навчання в університеті студенти замислюються над тим, як і коли розпочати медійну кар’єру? Які перші кроки, окрім університетської практики, зробити, щоб стати хорошим журналістом? Відповіді на ці питання дає колишня журналістка телеканалу «Рада», нині – завідувачка редакції новин «Суспільне Дніпро» Валерія Бовша.
Валерія в журналістиці – 8 років. За цей час було чимало викликів і труднощів, які успішно долала. На думку медійниці, запорукою кар’єрного зростання є бажання розвиватися:
– Використовуйте кожну можливість. Стажування в місцевих медіа, онлайн та офлайн-тренінги і семінари, навчання від національних та іноземних ЗМІ, екскурсії редакціями, гранти, ретрити для журналістів-початківців, – треба бути всюди. Ви не лише прокачаєте скіли, а й отримаєте корисні контакти. А це одне з найважливіших у нашій роботі.
Ще важливою порадою, яка допоможе студенту знайти себе в журналістиці, Валерія називає розвиток особистості, адже медійник повинен мати знання з різних галузей. Фахівчиня радить:
– Вкладайтеся в професійний розвиток. Курси ораторського мистецтва та дикторства, SMM, дизайнерські програми, відеозйомка та монтаж, – чим більше ви знатимете, тим цікавішими будете для роботодавців. Зараз той час, коли недостатньо просто вміти писати.
Журналістика може бути жорстокою, на думку Валерії. Безсонні ночі, проблеми з темами, вигорання, — все це переживав хоча б один раз кожен медійник. І новачкам у цій справі потрібно бути психологічно витривалими, впевненими в собі.
Медійниця переконана, що пережити кризові періоди легко, якщо вірити в себе:
– Кожен успішний журналіст бодай раз у житті чув від старших колег чи керівників, що з нього не буде толку і краще займатися чимось іншим. Не вірте нікому! Якщо ви впевнені у своєму виборі – не здавайтеся, не зневірюйтеся, а продовжуйте наполегливо працювати, – і все вийде!
Валерія радить пробувати себе в різних журналістських форматах, працювати з різними темами, щоб дізнатися якомога більше про медіасферу і визначитися, яким саме журналістом хочете працювати.
На думку редакторки, варто турбуватися не тільки про власноруч створений контент, але й про те, звідки самі черпаєте інформацію:
– Думайте про те, що споживаєте. Дивіться, слухайте, читайте якісний контент. Завжди поєднуйте приємне з корисним: не лише дізнавайтесь інформацію, аналізуйте зміст та форму. Стежте за міжнародними новинами, перевіряйте! Будьте відповідальним журналістом, а не популістом.
Антон Сіренко, магістрант відділення журналістики