Як поєднати навчання з підробітком за фахом

16.11.2024
moderator

Чимало студентів-журналістів хотіли б працювати за фахом ще в студентські роки. Та чи можна поєднувати навчання з підробітком? Як правильно розставити пріоритети?

Я поспілкувався зі студенткою Університету митної справи та фінансів Мирославою Заблудою, яка наприкінці другого курсу почала працювати на «Суспільне Дніпро», а сьогодні успішно навчається на третьому, поєднує університет і журналістику.

Мирослава мріяла стати медійницею ще зі школи. Приваблювала її популярність професії, можливість працювати на телебаченні:

— Я вирішила стати журналісткою у 8 класі і вже три роки навчаюся на цій спеціальності. Коли мені було 13, приваблювала саме медійність, впізнаваність. Через два роки бажання стати журналістом залишилося, але змінився фокус. Я захотіла допомагати людям, висвітлюючи теми, що зазвичай замовчуються, робити добрі справи для суспільства.

Вступивши до університету, Мирослава одразу почала шукати собі підробіток у журналістиці — цікавилася медіа, ретельно обирала місця практики, спілкувалася з колегами-журналістами.

— Як би смішно це не звучало, але робота сама мене знайшла. Я проходила практику на каналі, де зараз працюю, і мене помітили. Насправді, я довго вагалася про працевлаштування, бо телеканал знаходиться в іншому місті. Їхати туди півтори, а то й дві години. Але подумавши, вирішила, що якщо не ризику, буду жаліти. Моєю основною метою був не заробіток, я хотіла отримати досвід.

Зараз дівчина працює щодня, утім деколи з дому. Пари також відвідує, намагається вчасно виконувати завдання.

— Насправді мені здається, що я нічого не встигаю. Навряд чи, приходячи після робити, хочеться сідати за практичні. Але є гарне слово «треба», тому сідаю і виконую завдання. Наздоганяю пропущене переважно на вихідних. Думаю, кожному студенту знайомо, як перед сесією починаєш здавати всі борги. В мене схожа ситуація, але намагаюся здати все хоча б за тиждень до сесії.

При цьому, розповідає Мирослава, університет та робота доповнюють одне одного: «В університеті я навчилася навчатися, здобула корисні знання й навички. Найнеобхідніше, чим зараз послуговуюся, до чого звертаюся – це Кодекс етики українського журналіста».

Незважаючи на невеликий стаж роботи, дівчина все ж ділиться певними лайфгаками, які допоможуть поєднувати підробіток і навчання:

— По-перше, розставляйте пріоритети. Ви можете не виконати якесь завдання в університеті, але отримаєте досвід під час зйомки. По-друге, не полишайте навчання. Спочатку вам здається, що університет дає вам менше можливостей у порівнянні з роботою. Але не забувайте, що викладачі теж працюють або працювали в цій галузі і в них можна багато почерпнути. І по-третє, відпочивайте. Навчання буде якіснішим, якщо ви будете виконувати завдання на свіжу голову.

Антон Сіренко, магістрант відділення журналістики

 

 

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416