Нам часто розповідають про важливість вивчення англійської мови. Справді, якщо хочемо досягти успіху в житті, то незалежно від того, чим зараз займаємося і який фах опановуємо, знання англійської завжди будуть конкурентною перевагою. Однак для журналістів роль англійської мови надважлива, оскільки допомагає їм на всіх етапах пошуку й опрацювання інформації, під час комунікації з людьми, але не всі, на жаль, це розуміють.
Ми запитали в кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри іноземних мов УжНУ Сільвії Шпеник, яка викладає англійську мову студентам-журналістам, про важливість іноземної мови для майбутнього працівника медіасфери. Ось які переваги вивчення внглійської назвала Сільвія Золтанівна:
– Журналістом можна бути навіть без знання англійської мови. Але бути хорошим журналістом – практично неможливо.
Де працює журналіст? – У сфері інформації. Він має зробити свій вибір: або працювати у місцевій газеті з невеликим накладом, або дізнаватися про події чи новини першим і повідомляти їх широкій аудиторії.
Але чому саме англійська?
По-перше, це мова інформаційного простору і саме тому хороший журналіст повинен орієнтуватися в цьому просторі на рівні з носіями мови. Тобто вміти знаходити інформацію – замало. Її потрібно правильно зрозуміти.
По-друге, журналісти повинні моніторити ЗМІ інших держав, щоб люди дізнавалися найсвіжішу й найважливішу інформацію. А це потрібно робити швидко. І знову – без знання англійської це неможливо.
По-третє, перед написанням статті журналіст ретельно опрацьовує весь матеріал, щоб уникнути подачі недостовірних фактів або навіть фейкових новин. Для цього потрібно читати про все, що доступно в інтернеті з певної теми чи події, і бажано читати мовою оригіналу. Тому для медійників вивчення англійської є набагато важливішим, ніж може здатися на перший погляд.
Крім навчання в університеті, журналістам можна і потрібно самостійно вивчати та вдосконалювати англійську. Пропонуємо кілька дієвих порад для покращення мовного рівня, що вимагають насамперед мотивації і є переважно безкоштовними.
- Запишіться на англомовні курси чи в спеціальну школу. Заняття здебільшого відбуваються два рази на тиждень по годині. Візьміть до уваги, що регулярність дуже важлива для вивчення мови.
- Якщо немає можливості відвідувати заняття в мовних школах, тоді долучайтеся до розмовних клубів. Вони здебільшого безкоштовні. Учасники раз на тиждень обговорюють цікаві теми, зокрема з носіями мови.
- Встановіть собі додаток на телефон для вивчення англійської. До прикладу, «Duolingo», «Lingva.Skills» або «Quizlet».
- Знайдіть інтернет-друга, який вільно спілкується мовою та спілкуйтеся з ним. Ви дізнаєтеся багато цікавих сленгових слів та відчуєте, як звучить розмовна англійська.
- Якщо ви думаєте, що опановувати англійську мову – нудно, то ви помиляєтесь. Для вивчення вам знадобляться не тільки словники і книги з граматики, а й гобі. Ви любите слухати музику? – То знаходьте тексти улюблених англійських пісень і просто наспівуйте. Переглядайте фільми з субтитрами. Якщо у вас низький рівень, можна розпочати з мультфільмів.
- Журналістам особливо корисно читати статті англійською мовою авторитетних світових видань, наприклад, «The Times», «BBC», «The Guardian» та інших.
- Читайте книги англійською, якщо маєте хоч мінімальні знання мови. Шукайте значення слів у словниках і перекладайте. Це допоможе використовувати слова у правильному контексті.
- Ще один простий і дієвий лайфгак – підписатися на блогерів, які поширюють свій контент англійською мовою.
- Будьте активними та беріть участь у різних ґрантах, наукових, освітніх проєктах, наприклад, Erasmus+. Більше можливостей запропоновано на сайті УжНУ.
- Змініть у налаштуваннях мову вашого ґаджета на англійську. Так буде легше вивчити і запам’ятати слова зі сфери техніки. Це теж розширює словниковий запас.
Отже, якщо ми хочемо стати хорошим журналістом, то знання англійської мови є нашим ключем до успіху, адже перед нами відкриваються нові можливості та перспективи. Вивчаючи англійську мову сьогодні, ми робимо внесок у наше майбутнє.
Анастасія Пида, студентка відділення журналістики
Головне фото з мережі