Як залишатися фізично активним під час дистанційного навчання, – радять студенти УжНУ

15.12.2020
Наталія Толочко

У зв’язку з онлайн-навчанням і  дистанційною роботою  ми багато часу проводимо за комп’ютером.  Малорухливий спосіб життя може призвести до багатьох хвороб. Тривале сидіння сповільнює обмін речовин, негативно впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, позначається на тиску, послаблює м'язи і кістки. Це може спричиняти надмірну вагу та серйозні хвороби внутрішніх органів.

У  докарантинний період у людей було більше можливостей приділити увагу своєму фізичному стану. Хтось активно займався спортом, дехто прогулювався на довгі відстані, для ще когось навіть шлях до роботи чи школи був фізичною активністю.

Ми запитали студентів УжНУ, як вони підтримують своє здоров’я, тримають себе у формі під час дистанційного навчання, з якими труднощами стикалися в період жорсткого карантину і чи займаються спортом в умовах послаблення карантинних умов.

Студентка другого курсу факультету здоров’я та фізичного виховання (спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія») Ніколетта Якоб  розповіла, що для майбутньої професії повинна регулярно займатися спортом, стежити за своїм раціоном, не мати шкідливих звичок. Студентка також додала, що з окремих дисциплін викладачі рекомендують переглядати більше відео і якнайбільше практикуватися на друзях та близьких, адже студенти не мають можливості тренуватися безпосередньо в університеті. Ніколетта щоранку бігає, відтак має ранкове тренування, під час якого виконує різні кардіонавантаження – віджимання, планку, присідання та випади. Дівчина рекомендує правильно підбирати харчування, активно займатися спортом та не забувати про здоровий сон під час карантину.

Студентки першого курсу відділення журналістики Анастасія Пида та Андріана Ляхович розповіли свій досвід. Анастасія каже, що не мала можливості відвідувати гуртки і спортзал під час карантину, тому знаходила онлайн-тренування, що допомагало підтримувати фізичний стан. Дівчина додала, що різні вона виконує тричі на тиждень і намагається ходити на прогулянки щодня та більше часу проводити на свіжому повітрі. Андріана стверджує, що вже майже 7 років професійно займається гандболом в Ужгороді, у спорткомплексі «Юність», грає в гандбольному клубі «Карпати».  Дівчина додала, що карантин не завадив її планам. Вона щодня відвідує гурток і тричі на тиждень – спортзал, де активно працює над спортивною формою.

Студент першого курсу юридичного факультету Марк Ердевдій розповів, що активно займається спортом протягом кількох років, і карантин теж не став перешкодою, адже продовжував займатися вдома, а після послаблення карантину залюбки повернувся до звичного ритму життя й тричі на тиждень відвідує спортзал.

Першокурсниця медичного факультету, яка побажала залишитися інкогніто, розповіла, що на початку карантину займалася бігом зі своєю подругою на міському стадіоні  Мукачева. Проте через брак часу дівчата покинули спорт, у вільний час готувалися до ЗНО. Після послаблення карантинних умов і вступу до ВНЗ дівчина втратила бажання займатися спортом, тому сьогодні робить це дуже рідко.

Студент першого курсу економічного факультету Олександр Подгорський  стверджує, що під час суворого карантину не займався спортом, але після відкриття спортзалів активно взявся за здоров’я  і 3–4 рази на тиждень ходив до спортзалу, де виконував різні навантаження, аби підтримувати себе в добрій спортивній формі та зміцнити імунітет.

Хочемо запропонувати й кілька порад, які допоможуть залишатися фізично активними під час дистанційного навчання.

  1. Знайдіть у ютубі канали з фізичними вправами, наприклад, «IMAGINE fitness». Тут є й складніші тренування, і щоденні ранкові заняття, які підійдуть багатьом.
  2. Зареєструйтеся на онлайн-марафон. Нерідко вони безкоштовні. Основною перевагою марафонів є те, що ви виконуєте певні завдання, тренуєтеся разом з іншими, тож це неабиякий стимул до регулярних занять спортом, що згодом може стати корисною звичкою. Перегляньте, наприклад, сторінку в інстаграмі Лесі Іншини – дівчина активно веде блог і часто дає корисні поради для того, як підтримувати себе у формі.
  3. Якщо хочете навчитися правильно харчуватися, у соціальних мережах також можна знайти безкоштовні програми, марафони, кулінарні рецепти. Зверніть увагу на акаунти сертифікованих дієтологів, нутриціологів, до прикладу, сторінку Катерини Лірнук. Її нікнейм в інстаграмі – kate_dietolog.
  4. Не забувайте робити невеличкі перерви між навчанням чи роботою. Якщо маєте фітнес-годинник, обов’язково налаштуйте час, дозволений для сидіння. Коли гаджет подасть знак – вставайте і рухайтеся.
  5. І, звичайно ж, не забувайте розслаблятися після пар. Відпочинок – важлива складова нашого самопочуття.

Будьте здоровими! Нехай карантин не стане на заваді вашому фізичному стану, духовному розвитку та вдосконаленню!

Ніколетта Саєнко, Наталія Кушмелин,
студентки відділення журналістики, спец. «Реклама та зв’язки з громадськістю»   

Головне фото з сайту Unsplash.com

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416