Вибирай, дегустуй: в Ужгороді влаштували ярмарок спорту!

18.09.2015
karolina

Обласний центр Закарпаття вже давно відзначається масовими ярмарками. Щороку тут улаштовують різні фестивалі вина та меду на кшталт «Медового спасу» чи «Сонячного напою». Та цими вихідними на площі Народній, на менш масштабному заході представляли всі види спорту, що «культивуються» на Закарпатті. Причиною цього стало відзначення Дня фізичної культури та спорту, який щороку святкують у нашій державі.

Уже з самого ранку поблизу Закарпатської ОДА було людно. Робочі монтували головну сцену, чиновники узгоджували організаційні питання, представники спортивних федерацій разом зі своїми вихованцями готували показові виступи. Метушня виправдана, адже учасники та ініціатори свята демонструватимуть власні вміння та рекламуватимуть улюблений вид спорту перед чисельною публікою впродовж цілого дня.

Як зазвичай буває на таких заходах, аби нічого цікавого не пройшло повз твою пильну увагу, починаєш огляд ярмарку спокійно та послідовно. Проте не виходить: з одного боку, на тебе чекає облаштований хокейний майданчик на траві, а вже через якусь мить бачиш просто-таки величезний ринг, на якому змагатимуться боксери. Тут, якщо відверто, не тільки в мене очі розбігаються: виступи гімнасток, спаринги між фехтувальниками, виставки спортивних велосипедів, мотоциклів та автівок, благодійна фотогалерея, столи для тенісу, тренажери з фітнес-клубів. Кожен міг знайти для себе те, що йому до душі.

Спортивні секції, в очікуванні нового потоку дітей, зробили все, аби викликати в малечі бажання пов’язати своє життя зі спортом: установили намети, в яких красуються здобуті кубки та медалі, підготували яскраві фотографії, запросили вихованців для показу своїх спортивних навичок. «Мій син так захоплено дивився на це все, що мені й самому захотілося бачити його в одній зі спортивних секцій. Але вибір я довірив дитині. Не буду тиснути на неї, головне, нехай веде здоровий спосіб життя, а про перспективи ще рано говорити», – поділився враженнями один із батьків.

Не залишились осторонь спортивного дійства й студенти УжНУ. Із почесною місією – представляти провідний виш краю на  фестивалі – успішно впоралися  юнаки й дівчата факультету здоров’я людини. Громадський декан ФЗЛ Світлана Шваб стверджує: «Нашому факультету є що показати на цьому святі. Ми регулярно займаємо призові місця на загальноукраїнському рівні. Студенти також демонструють хороші результати на міжнародних змаганнях. Подібний фестиваль –  чудова можливість залучити якомога більшу кількість людей до заняття спортом».

Відвіданий нами захід передбачав не тільки показові виступи та майстер-класи, а й нагородження кращих спортсменів області. Урочиста церемонія відбулася за участі очільників краю та міста зокрема. Цьогоріч винагороди вручали 95 спортсменам і 32 тренерам з олімпійських видів спорту, 56 спортсменам та 30 наставникам – із неолімпійських. Відзначили й людей з обмеженими можливостями: винагороди отримали 21 спортсмен та 9 тренерів.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль здійснив невелику прогулянку територією ярмарку. Його найбільше зацікавили намети, де пропонували спортивне харчування та біодобавки для росту м’язів і презентували проект льодового палацу в Ужгороді. Крім того, губернатор відвідав баскетбольний майданчик, на якому спробував особисто закинути м’яча до кошика.

Олександр Курта, студент відділення журналістики.