У студентському віці ми починаємо усвідомлювати, що вже не діти і час ставати самостійнішими. Багато хто розуміє: пора подумати про заробіток, адже ніхто не хоче все життя залежати від батьків. Проте завжди постає питання — як знайти баланс між навчанням і роботою, щоб встигати і добре вчитися, і заробляти?
Щоб краще зрозуміти, як студенти вирішують це непросте завдання, я вирішила поспілкуватися з ними, дізнатися про досвід і те, як вони організовують свій час.
Ванесса Коряк, студентка 1 курсу кафедри журналістики, поділилася своїм досвідом:
– Поєднувати навчання в університеті з роботою у сфері краси — це виклик, але бажання досягти успіху в обох сферах надихає мене. Я склала чіткий графік, де визначила час для навчання, роботи та особистого життя. Вибір роботи з гнучким графіком допомагає мені адаптуватися до змін у навчальному розкладі, що робить процес набагато простішим. Проте я також намагаюся не забувати відпочивати, адже це важливо для того, щоб не втратити енергію та мотивацію.
Ангеліна Дністрян, студентка 1 курсу факультету міжнародних економічних відносин, що вміло поєднує навчання в університеті з роботою адміністратором у студії та SMM-менеджером для кількох магазинів:
– Поєднувати навчання і роботу — непросто, але я вважаю, що це необхідно для розвитку. Щоранку починаю з лекцій, після пар переходжу до своїх обов’язків. Як адміністратор студії, відповідаю на запити клієнтів, організовую розклад і забезпечую порядок у робочому процесі. Я також веду соціальні мережі кількох магазинів, це дає мені змогу проявити творчість і працювати з контентом.
Завдяки гнучкому графіку роботи дівчина може планувати свої обов’язки відповідно до навчального розкладу, що робить це поєднання можливим. Ангеліна розуміє, як важливо не тільки працювати, а й уміти відпочивати.
Ілля Куруц, студент 1 курсу економічного факультету – талановитий футболіст, який уже заробляє перші гроші завдяки своїм виступам на полі. Кожні вихідні він грає за місцеву команду, отримуючи гонорари за ігри. Але попри спортивні досягнення, Ілля не забуває про університет:
– Футбол – це моя пристрасть і шанс побудувати карʼєру, але я розумію, як важливо мати освіту. Тренування і матчі забирають багато сил, проте встигаю і на пари, і домашні завдання виконую, працюючи над обома сферами з однаковою віддачею.
Денис Щобак, студент 3 курсу географічного факультету, поєднує навчання з власною справою. Щоранку він починає свій день із походів у секонд-хенди, де ретельно обирає стильний одяг для продажу. Це займає близько години, і на восьму він уже встигає на пари:
– Навчання для мене на першому місці, але я люблю свою справу і знаю, що можу бути в ній успішним. Після занять продовжую працювати над бізнесом: фотографую знайдені речі, створюю привабливі пости для соцмереж і спілкуюся з підписниками.
Кожен зі студентів, які взяли участь в опитуванні, вже знайшов собі роботу до душі. Ванесса, Ангеліна, Ілля та Денис – яскраві приклади того, як можна ефективно організувати свій час, щоб досягати успіху в навчанні та реалізовувати свої професійні амбіції. Незважаючи на труднощі, що виникають на цьому шляху, їхній досвід доводить, що з правильним підходом, наполегливістю та ентузіазмом можливо знайти баланс між академічними зобовʼязаннями та роботою. Ці студенти не тільки здобувають знання, але й набувають цінного досвіду, який стане основою їхньої майбутньої карʼєри, прокладаючи шлях до самостійності.
Аліна Терпак, студентка 1 курсу кафедри журналістики