Сага про університет

16.10.2015
zoya

https://mediadep.uzhnu.edu.ua/_foto_xronika/2015/20saga/1440939095_8e82f43-62-771.jpg
І буде що тепер не знаю, Як стану жити на землі, Куди подіну думок зграю, Всі ті знання, що в голові? (Генріх Акулов)

Минав далекий 1945 рік… У двокорпусному «царстві», на нинішній вулиці Підгірній, розпочала своє життя наша Альма-матер – одна з дорогоцінних дочок вищої освіти. УжДУ став Атлантидою для закарпатців, тією заповідною країною науки.

Дитину чотирма талантами владні феї обдарували, і дорогу до навчання всім проклали. Ужнівка ще з раннього дитинства знала всі історичні події, володіла мовленням,  медициною й усю біологію на зубок могла навіть уві сні прощебетати. Росла не днями, а годинами, на радість усім мешканцям Закарпатської області.

Альма-матер мужніла, розумнішала, примножувала  діапазон уподобань, а також — і свої володіння. Коли Ужнівці стукав 30-й рік існування, то затісно їй в однокорпусному царстві стало й вирішила вона звести  собі високу п’ятиповерхову  вежу в Бамівській губернії. Будувала, будувала, що на сьогоднішній день тут їх аж три, як гриби після дощу, повиростали.

Ще з ранніх років наша  альма-матер була схильною до благодійності: у своє царство науки всіх охочих учнів приймала, у сан студента їх хрестила й невпинно розуму навчала. Студенти, переступивши поріг будинку освіти, назавжди ставали рідними для альма-неньки дітьми.

Наша Ужнівка займається рукоділлям: плете для кожного з ниток знань індивідуальні капці. Фасон їх однаковий, колір також, схема плетіння —  така ж, якою й була 70 років  тому. З плином часу  збільшується тільки товщина ниток знань та кількість мозолів на руках університетської матері. Сам «крючок» альма-ненька замінює щороку: час минає, старі засоби в освіті потребують удосконалення  і для власних дітей завжди хочеться кращого. Те, чи знадобляться тобі ці знання, залежить тільки від тебе самого, адже «як взуєш капці, так і в них ходитимеш».

На поріг її великого, просторого, світлого, хоч старого й зимно-холодного царства, ступають щороку особистості, у житті яких саме починає сходити сонце. Сини й дочки кожної другої закарпатської родини жили в стінах будинку альма-неньки. Вони разом із нею створювали довгу багатолітню родинну сагу, малювали картини подій як кольоровими, так і чорними фарбами, до того ж  …  допомагали плести капці!

Університет пройшов багато випробувань. Він не опустив руки після розпаду Радянського Союзу, не зігнув спини навіть перед мільйонним боргом, з гідністю пережив самогубство ректора Сливки… Так, університет наш старенький і головний корпус нагадує сірникову коробочку, але ми любимо його таким, яким він є: без пластикових вікон, без повноцінного зимового отеплення. Ми любимо його і за чотири пари, і навіть за другу навчальну зміну, за цьогорічні дипломи «з картону» і за щорічні наукові роботи…

Нас усиновляють у цю велику родину тоді, коли юність тільки починає цвісти, коли на вустах сяє щира усмішка, коли в очах грає азартний блиск, коли в серці тріпотить дитяча мрія. Ми всі йдемо сюди для того, щоб стати кимось.

Свого часу Фулпер писав: «Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від цього свої світильники». Можливо, студентство і є одним із тих яскравих спалахів? Спалах, котрий освічує нашу понівечену стежку? Спалах золотої пори молодості, котрий залишає відбиток не тільки на обшарпаних партах та стінах університету? Ми —  спалах довгого життя нашої Ужнівки. Спалах, котрий з кожним роком сяє все яскравіше.

Нашому ангелу-охоронцю – уже 70! Альма-матер ніколи не старіє, підростають тільки її діти. Ця ненька нам не дала життя, не вчила робити перші кроки, і не їй ми присвятили наше перше слово «мама», але… Наше щире «дякую» ми крізь віки нестимемо саме їй.

Яна ТЕГЗА, студентка відділення журналістики.

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416