На відділенні журналістики розпочинається серія заходів для посилення міжетнічної толерантності в Закарпатті

11.09.2018
evgenia


Громадська організація «Медіа перспективи», членами якої є викладачі та студенти відділення журналістики УжНУ, уже не вперше стала переможцем конкурсу Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні і розпочинає реалізацію проекту «Сприяння етнічній толерантності в Закарпатті шляхом запуску мультимедійної платформи».

У його рамках передбачено створення онлайн-платформи «Media Vista» та проведення тренінгів, семінарів, майстер-класів, круглого столу, присвячених проблематиці міжетнічної комунікації, зокрема забезпеченню інформаційних потреб представників різних етносів Закарпаття, дотриманню етичних норм, підвищенню ефективності співпраці громадських організацій та ЗМІ тощо.
Перший захід відбудеться 13 вересня. Тематика тренінгу і майстер-класів стосуватиметься інформаційних потреб Закарпаття як багатокультурного регіону, журналістських стандартів в епоху цифрових технологій та «Web 2.0» та сучасних викликів у сфері мас-медіа.
Тренерами стануть Тетяна Вашаргелі – Заслужений журналіст України, тележурналіст із 30-річним стажем; Клеменс Шолл (Німеччина) – тренер із 15-річним стажем, член Німецької асоціації журналістів, член журналістської мережі «n-ost», метою якої є сприяння кращому висвітленню в німецьких медіа країн Центральної та Східної Європи; Інго Петц (Німеччина) – журналіст-фрілансер, політичний аналітик і коментатор, автор кількох книжок; вважається одним з головних експертів по Білорусі у Німеччині, член правління Німецько-білоруського товариства.
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Запрошуємо журналістів, представників різних громадських організацій та всіх зацікавлених.
Програма заходів у рамках проекту
«Сприяння етнічній толерантності в Закарпатті шляхом запуску мультимедійної платформи»
«Promoting Ethic Tolerance in Zakarpattia through the Launch of the Multi-Media Platform»
13 вересня 2018 р.
Місце проведення: головний корпус ДВНЗ «УжНУ» (вул. Університетська, 14)
Аудиторія 406
8.00-10.00 – тренінг «Інформаційні потреби Закарпаття як поліетнічного, багатокультурного регіону» (Тетяна Вашаргелі).
10.00-10.15 – кава-брейк.
10.15-11.45 – воркшоп «Журналістські стандарти в епоху цифрових технологій та «Web 2.0» (Клеменс Шолл)
11.45-12.00 – кава-брейк.
12.00-13.30 – воркшоп «Поширення мови ненависті як новий виклик для медіа» (Інго Петц).
13.30-14.00 – підсумки.
Інформація про тренерів
Тетяна Вашаргелі – Заслужений журналіст України. Близько 30-ти років працювала на телеканалі «Тиса-1», де виконувала обов’язки головного редактора суспільно-аналітичних, інформаційних програм, а згодом – директора програм телебачення Філії ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» (колишня ОДТРК «Тиса-1»). Нині – головний редактор програм українською мовою телеканалу «21-Ужгород».
Клеменс Шолл (Німеччина) – має понад 15 років досвіду проведення тренінгів для журналістів та керівництва проектами журналістських обмінів. Тривалий час був директором програми «Medien – Mittler zwischen den Völkern» («Медіа - посередники між народами») для журналістів з нових країн-членів ЄС, а потім і з країн Східного партнерства. Співпрацює з Deutsche Presseagentur. Член Німецької асоціації журналістів. Член журналістської мережі «n-ost», метою якої є сприяння кращому висвітленню в німецьких медіа країн Центральної та Східної Європи.
Інго Петц (Німеччина) понад 15 років працює як журналіст-фрілансер, в тім числі для впливових німецькомовних газет «Süddeutsche Zeitung», «Frankfurter Allgemeine Zeitung» та «Der Standard». Крім того, як політичний аналітик і коментатор часто дописує у наукові журнали, такі як «Osteuropa» та «Internationale Politik». Тематика його публікацій сягає від політики й культури, футбольної фанкультури, яхтових перегонів та дизайну до літератури, інтелектуальних дебатів та субкультур. Автор кількох книжок («Kiwi Paradise», «Cucko Clocks in Baku»). Вважається одним з головних експертів по Білорусі у Німеччині, з 2006 р. є членом правління Німецько-білоруського товариства.

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416