Науковці УжНУ вшановували пам’ять про Миколу Грицака у Великому Бичкові

18.12.2013
evgenia
Микола Грицак

13 грудня у Великому Бичкові відзначили 105-річчя видатного краянина, вченого-лексикографа, збирача мовних скарбів, автора велетенського «Словника українських говорів Закарпаття» Миколи Андрійовича Грицака.

Розпочалося вшанування з відкриття й освячення меморіальної дошки на фасаді ЗОШ І-ІІІ ст. №1, в якій ювіляр тривалий час працював і був директором.

Того дня у стінах школи майже шість годин тривала ювілейна академія, учасниками якої стали науковці, освітяни, школярі, місцева інтелігенція, підприємці, гості, сільська громадськість.

Щире слово про Миколу Грицака сказали голова сільської ради Одарка Зеленко, працівник райвідділу освіти Тетяна Піцура, директор школи Іван Лембак, керівник сільського музею Ганна Лукеча, меценат Ірина Мацепура, які особисто доклали чимало зусиль до організації заходу.

З ґрунтовними доповідями про педагогічну, наукову та громадську діяльність Миколи Грицака виступили кандидат філологічних наук, проректор Закарпатського художнього інституту Наталія Ребрик, доктор мистецтвознавства Іван Хланта, аспірант кафедри української мови УжНУ Дмитро Тодер та здобувач кафедри української мови УжНУ Тетяна Піцура.

Цікаві матеріали з доробку Миколи Грицака, що стосуються безпосередньо Великого Бичкова, представив історик-краєзнавець Микола Ткач. Кандидат фізико-математичних наук, автор книги «Наздоганяючи минуле» Володимир Кришеник поділився спогадами батька про Ювіляра, а вчитель фізики з с. Росішки, депутат Рахівської районної ради Іван Копич свій виступ присвятив родинному дереву Миколи Грицака. Теплими спогадами про свого вчителя поділилися його колишні учні Іван Мирон з Росішки, Петро Тракслер з Рахова, Одотя Ткачук.

Окремого слова вдячності заслуговують учні Великобичківської ЗОШ №1, які порадували присутніх інсценізацію Андріївських вечорниць, майстерним декламуванням поезії Миколи Грицака та дивовижною грою на народних музичних інструментах.

Безпосереднім організатором вшанування 105-го ювілею Миколи Грицака стала вчитель-методист, заступник директора Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Лілія Олексіївна Ільчук.

Дмитро Тодер