Закарпатських журналістів вчитимуть працювати з новітніми медіа

Чергову можливість удосконалення журналістських умінь і навичок у створенні та поширенні інформації презентував 7 липня Ужгородський прес-клуб реформ, котрий за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні організовує проект «Навчально-практичний курс із новітніх медіа в Закарпатській області». Він передбачає серію тренінгів фахівців всеукраїнського рівня з використанням провідних технологій для місцевих журналістів.

Про особливості курсу, який уперше реалізовуватиметься на Закарпатті, та про запрошених експертів розповіла Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу.

Запрошені на засідання гості — Олександр Попович, журналіст, блогер, та Юрій Бідзіля, декан філологічного факультету УжНУ, завідувач кафедри журналістики, – розповіли про нові шляхи пошуку й представлення інформації та пов’язані з цим зміни в навчальному процесі студентів відділення журналістики УжНУ.

Оскільки соціальні медіа, особливо блоги, мають нині чималу популярність, – зауважив Олександр Попович, котрий на Закарпатті третім завів власний блог, – то читання друкованої преси у наш час стає ознакою естетів. «Не можна сказати однозначно, що газети помруть, але те, що тиражі їхні зменшаться, – точно. Це не тільки моя думка, а давно відомий факт», — переконаний пан Олександр.

Щодо підготовки професійних журналістів у стінах УжНУ, то Юрій Бідзіля каже, що з урахуванням постійних змін у практичній журналістиці, навчальна програма для студентів їхньої кафедри також трансформується. Для початку запроваджено спецкурс «Інтернетжурналістика». Наступним кроком став поділ навчальної дисципліни «Теорія і методика журналістської творчості» на теле-, радіо- та інтернетжурналістику.

«Зрозуміло, що ми мусимо певним чином реагувати, бо журналістика — це один із напрямів підготовки, який потребує постійних змін відповідно до вимог часу. Великим нашим успіхом вважаю відкриття сайту відділення журналістики восени минулого року. Цього року ті, хто йде на практику, вперше повинні мати у власному портфоліо матеріали, надруковані не тільки на газетних шпальтах, а й на нашому сайті. Тут дещо інші підходи, ніж у традиційній друкованій журналістиці: факт повинен справді зачепити свого читача», — каже Юрій Михайлович.

Усі тренінги у рамках проекту безплатні. Перший відбудеться вже в понеділок, 11 липня. Тренером стане Отар Довженко, відомий журналіст, медіааналітик, блогер. Кількість учасників обмежена.

Прес-клуб пропонує стежити за попередньо визначеною програмою на власному сайті, котрий у день презентації також представили до уваги закарпатським медійникам.

Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістки УжНУ

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416