Творчий конкурс — можливість самовияву чи привід для хвилювань?

Що найголовніше для хорошого журналіста? Це і уміння ставити правильні запитання, і здатність обирати цікаві теми та доступно подавати їх публіці, і навіть просто особливість опинятись у потрібному місці у потрібний час, але, безумовно, найголовніше – це сильний творчий потенціал. Тому для того, аби обрати серед уже колишніх абітурієнтів людей, чиї здібності дозволять колись стати справжніми професіоналами у своїй справі, і проводиться творчий конкурс для вступу на відділення журналістики філологічного факультету УжНУ.

Цього літа, у той час, коли абітурієнти вже склали ЗНО і більшість ыз них подали заявки, аби вступити на бажані факультети та вже просто очікували на результати вступної кампанії, ті, хто захотів вчитись на нашому відділенні проходили останні, але не менш важливі випробування – випробування творчості.

Майбутнім студентам для перевірки здібностей було запропоновано три варіанти письмових робіт: матеріал у публіцистичному стилі на тему: «Без минулого немає майбутнього», матеріал в одному з журналістських жанрів на тему: «Роль журналіста в сучасному суспільстві», обґрунтувати слова Джозепе Ренана: «Добре говорити — значить добре думати».

Більшість абітурієнтів вирішили розкрити тему: «Без минулого немає майбутнього». Звичайно, у кожного був свій особливий підхід, свої приклади і аргументи, але майже кожен переймався не просто тим, яке ж майбутнє у них, а що чекає Україну? А для того, аби викласти свої думки на папір, конкурсантам вистачало і часу, і кількості слів, яка була передбачена в умовах завдання (а це аж 500).

Роботи абітурієнтів перевіряли і оцінювали викладачі кафедри журналістики. Володимир Юрійович Тарасюк зазначив, що грамотність тих, хто проходив творчий конкурс, все ж бажала б бути кращою. «А от, що мене приємно вразило, так це рівень національної свідомості майбутніх студентів, актуальність проблем, які вони порушували, і те, що вони готові їх вирішувати, активно брати участь у житті країни. Саме такі журналісти нам потрібні», — каже Володимир Юрійович.

Що ж до самих, тепер уже першокурсників, то майже всі вони зазначають, що найважче було подолати хвилювання, адже це вступне випробування було чи не найважливішим. «Спочатку я дуже переймалась тим, як все пройде, і навіть боялася, але все виявилося напрочуд добре. Дуже задоволена організацією творчого конкурсу в УжНУ, оскільки мала змогу порівняти його з аналогічним у одному з університетів Львова, де контроль за списуванням був не найкращий, що ж до УжНУ, то тут приємно втішило саме те, що всі вступники могли покладатися тільки на власні сили», — каже першокурсниця Вероніка Мороз.

Що ж до доцільності такого випробування, то майже всі, хто проходив його цього року, задоволені можливістю показати свої творчі здібності. Студентка першого курсу, Мирослава Турок зазначає: «Впевнена, що такий конкурс просто необхідний для майбутніх журналістів. Він дозволяє продемонструвати свої уміння, викласти власну думку. У цій професії без творчого потенціалу ніяк не обійтись».

Тож багато хто задоволений тим, що є можливість показати свої здібності. І хай це ще додаткові хвилини іспитових хвилювань, але ж без них ніяк не обійтись, ніхто не казав, що журналістом бути легко. Але ми знаємо як це цікаво.

 

Ірина Крупко, Ганна Поберевська,
студентки відділення журналістики

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416