Студенти-журналісти звітували про власний науковий доробок

19 квітня на філологічному факультеті відбулася підсумкова студентська наукова конференція. Секція соціальних комунікацій працювала під керівництвом доцентів Галини Шаповалової та Ярослави Шебештян.
Одинадцятеро студентів II–IV курсів відділення журналісти представили результати річних наукових досліджень на такі теми:

• «Висвітлення проблем свободи слова в українському медіапросторі» (Рибченко М., IV курс, наук. керівник – доц. Барчан О.В.);
• «Використання синонімії в журналістських матеріалах на спортивну тематику» (Артюхіна О., III курс, наук. керівник – доц. Тарасюк В.Ю.);
• «Журналістська етика на телеканалі «Інтер» (Борсук О., IV курс, наук. керівник – доц. Тарасюк В.Ю.);
• «Специфіка сучасної фотожурналістики як візуального осмислення дійсності» (Павлище Н., IV курс, наук. керівник – доц. Шаповалова Г.В.);
• «Невербальні засоби спілкування як елемент комунікативного коду тележурналіста» (Чепурних У., IV курс, наук. керівник – доц. Шебештян Я.М.);
• «Особливості журналістського висвітлення суспільно значущих тем у контексті моральності сучасного соціуму» (Маріненко К., IV курс, наук. керівник – викл. Завадяк В.І.);
• «Використання НЛП-технологій у відеорекламі» (Черничко М., III курс, наук. керівник – викл. Завадяк В.І.);
• «Психологічний аспект використання кольорів у друкованих ЗМІ» (Брижань К., II курс, наук. керівник – викл. Зизич Я.Р.);
• «Масова культура і ЗМІ: способи реалізації та взаємовпливу» (Каралкіна Н., II курс, наук. керівник – викл. Зизич Я.Р.);
• «Феномен гонзо-журналістики та її оcoбливості в українському медіапросторі» (Корнієнко А., II курс, наук. керівник – викл. Зизич Я.Р.);
• «Евфемізми як прояв політкоректності в закарпатській пресі» (Левіна І., II курс, наук. керівник – викл. Путрашик В.І.).У ході обговорення студентських досліджень кращими були визнані доповіді Олександри Артюхіної, Ірини Левіної та Уляни Чепурних. Опісля учасниці конференції поділилися своїми враженнями:

«Уже вдруге беру участь у студентській науковій конференції. Цьогорічна пройшла веселіше і "невимушеніше". Мені було дуже приємно почути, що мою роботу вже вдруге визнали однією з кращих. Не може не тішити те, що наше дослідження визнано перспективним, що студенти підтримали мене. Словом, втішно, що і викладачі, і студенти схвально поставилися до проробленої мною роботи» (Олександра Артюхіна).

«На такій конференції я була вперше. Зізнаюся, що була налаштована дещо негативно, знаючи, що зі своєю доповіддю виступатиму останньою. Наслухавшись різних доповідей - як хороших, так і дещо невдалих, - боялася, що на фоні усього вже висловленого виглядатиму ледь чи не найгірше. Тому й була дуже здивована, що викладачам і студентам сподобалось моє дослідження» (Ірина Левіна).

Участь у такого роду заходах є дуже доброю практикою для студентів-журналістів, адже спонукає до аргументування зроблених висновків, конструктивного обговорення дискусійних моментів, виробляє навички ведення наукового пошуку, вміння бачити перспективу, зрештою, володіти собою під час публічного виступу.

Дарія Руснак, координатор прес-клубу молодого журналіста «Медіаперспективи»