З майбутніми журналістами спілкувався журналістикознавець, доктор філологічних наук, професор Володимир Різун
Бесіда з науковцем була не надто тривалою, проте конструктивною: головною темою стали особливості написання наукової роботи – вимоги, поради, скерування тощо.
Володимир Володимирович виділив такі основні аспекти, яких слід дотримуватися під час написання дипломної роботи:
• Наукова робота не може базуватися на аналізі одного факту. Пророблене потребує узагальнення, аналізу генеральної сукупності явищ. Крім того, ця робота має бути унікальною в своєму роді, актуальність має бути достатньо обґрунтованою.
• Якщо ви досліджуєте впливи – вплив реклами, вплив новин тощо – потрібно досліджувати аудиторію, реакцію людей, а не самі медіапродукти. Працюючи над дослідженням, потрібно проводити опитування, анкетування; можливо, провести експеримент з реципієнтами.
• Науки без методики не буває. Якщо ви обрали неправильний метод дослідження, то нічого путнього із цього не вийде. Метод – це спосіб, шлях доступу до об’єкта. Необхідно чітко виписати процедуру роботи, а вже потім за неї братися. Наразі це – питання №1 в науці.
• Робота має складатися як мінімум із трьох розділів: історіографічного (необхідно дослідити праці попередників у цій сфері і зробити висновки), описового (висвітлення відомостей, прикладів на цю тему тощо) та розділу з результатами, висновками, прогнозами та настановами на майбутнє.
Після цієї міні-лекції директор інституту журналістики поцікавився, над чим працюють наші студенти. Охочі виголошували свої теми дипломних робіт, а Володимир Володимирович намагався знайти підхід до кожної з них, порадити, скерувати у правильне русло.
На завершення зустрічі студенти могли ставити питання. У ході такого діалогу з’ясувалося, що між навчальним процесом у Києві та в Ужгороді є суттєва різниця. Наприклад, Інститут журналістики вже давно відмовився від обов’язкового написання курсових робіт як наукових. Тобто, студенти можуть створити якийсь проект або добірку із власних матеріалів, прикріпити до цього описову частину і подати як курсову. «Ми виховуємо журналістів, а не журналістикознавців, – зазначає пан Різун. – Лише за особистим бажанням, великою актуальністю теми або за потребою інституту студент може писати власне наукову роботу».
Крім того, Володимир Володимирович зазначив, що усі студенти можуть звертатися до нього зі своїми питаннями за допомогою віртуальної приймальні, розміщеної на сайті Інституту журналістики Київського національного університету.