Медіаправо треба знати

02.10.2012
karolina

Студенти-журналісти під час тренінгу

27 вересня студенти 3-го курсу відділення журналістики стали учасниками тренінгу, присвяченого дуже актуальній проблемі: порушення прав журналістів під час виборів в Україні. Модераторами виступили Юка Гаврилова, тренер із сучасних інформаційних технолоій, та Ігор Ворон, голова юридичного бюро «Незалежної медіапрофспілки України», медіаюрист.

Тема тренігу була така: "Передвиборчі перегони: дотримання законності при висвітленні та захист прав журналістів". У його роботі взяли участь також досвідчені журналісти: Василь Бедзір, голова Ужгородської міської організації ВПС НМПУ, Павло Білецький, журналіст газети «Високий Замок», Дмитро Славов, голова «УСІМ», та

Normal

false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Обычная таблица";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}
фрілансер Олег Передрій.

Покликаючись на сайт "Телекритики", студентам оприлюднили результати моніторингу про порушення прав журналістів у 2009-2011 роках. Так, лише у серпні 2012 року були зафіксовані 2 арешти журналістів, 1 судовий позов на медіа, 10 судових позовів на журналістів та 5 випадків застосування фізичної сили до працівників медіaсфери.

Тренери характеризували найголовніші тенденції у порушеннях прав журналістів під час передвиборчих перегонів та виборів, ознайомлювали журналістів з міжнародним досвідом та рекомендаціями щодо висвітлення виборів, сценаріями можливих фальсифікацій та підкупу виборців, на позитивних прикладах із досвіду юридичного бюро НМПУ доводили користь співпраці журналістів з юристами щодо захисту своїх прав, пропагували юридичну грамотність та профспілковий рух у журналістському середовищі.

Студенти-журналісти під час тренінгу мали змогу задавати питання й отримувати кваліфіковані відповіді. Неодноразово виникали й дискусії щодо різних аспектів, у тому числі й про відмінність між агітаційною рекламою та звичайним інформаційним повідомленням під час виборів. Тренери терпляче й аргументовано все пояснювали.

Жваво обговорювалися також авторські права журналіста, основні положення Кодексу журналістської етики, умови фотографування тощо. Учасники тренінгу отримали багато корисної та насиченої інформації. Організатори пообіцяли проводити такі заходи частіше за умови, якщо аудиторія слухачів кількісно збільшиться.

Normal

false