Студенти відділення журналістики активно долучилися до міжнародного фестивалю «Мій рідний край»

 


Наші студенти першими побачили 13 іміджевих роликів про Закарпаття виробництва студії «Експеримент» телеканалу «Тиса-1»

Два дні поспіль студенти відділення журналістики УжНУ брали активну участь у фестивалі телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», який проходив в готелі-ранчо «Золота гора» в с. Барвінок.


 


Афіша фестивалю

Останній день розпочався з конференції від Олександра Пелеха, менеджера проектів компанії SES, яка має у своєму арсеналі 53 супитники, транслює понад 5800 телеканалів, серед яких 1600 в HD якості та обслуговує 258 млн. домогосподарств у цілому світі. Мова йшла про супутникове телебачення, його переваги та стрімкий розвиток.


Журі конкурсу

Після конференції відбувся круглий стіл із представниками журі, в якому взяли участь: Люба Кольова (Словаччина), Юрій Бідзіля (Україна), Михайло Рамач (Сербія), Микола Дерев’янко (Україна), голова радійного журі – Мірча Поспай (Румунія) та голова телевізійного журі – Гаваш Янош (Угорщина).

«За роки мого перебування тут я помітив, як змінюються програми: стають більш динамічними, а теми цікавішими. Кількість хороших продуктів збільшується. Кожного разу черпаю цікаві ідеї, з якими повертаюся в Румунію. А цей фестиваль без перебільшення можу назвати школою справжнього журналіста», – сказав Мірча Поспай, голова радійного журі, який не пропустив жодного фестивалю «Мій рідний край» за всі роки.

Янош Гаваші цього року вперше взяв участь у фестивалі як член журі і зазначив, що не всі вболівали за якість продукції, яку відсилали на конкурс. Із побачених 62 програм можна було б виділити 15.

Серед членів журі був також завідувач кафедри журналістики УжНУ Юрій Михайлович Бідзіля. «Колеги, фестиваль «Мій рідний край» – це бренд. Так само, як закарпатський коньяк чи вино. І мені приємно, що єдиний захід такого роду проходить саме у нас».

 

Студенти відділення журналістики УжНУ першими побачили й оцінили промо-ролики (сюжет каналу «Тиса1»)

 

 

Після круглого столу студія « Експеримент» (ТРК «Тиса»), презентувала промо-ролики про 13 районів Закарпаття. Приємно, що саме студенти відділення журналістики УжНУ побачили та оцінили їх першими. Висока якість зйомки, колоритність сюжетів, змістова насиченість вразили всіх. Найближчим часом, всі ролики почнуть транслювати на обласному телебаченні. Їх також можна буде знайти в інтернеті.


Тетяна Довганинець

Мету створення цих роликів директор студії «Експеримент» Тетяна Довганинець прокоментувала так: «У першу чергу ми хотіли розказати про Закарпаття тим, хто про нього взагалі нічого не чув або знає дуже мало. По-друге, спонукати самих закарпатців ретельніше придивилися до тої краси, яка їх оточує. Проект ми назвали «Світ Закарпаття». Презентували всі райони Закарпаття. Ще плануємо відзняти ролики про Ужгород та Мукачево».

Наприкінці компанія SES пригостила всіх обідом, після якого наші студенти відправилися додому, а інші учасники фестивалю поїхали на екскурсію містом.

Про те, як працювалося команді суддів, ми розпитували у Юрія Михайловича Бідзілі – члена журі, завідувача кафедри журналістики УжНУ. Про це у наступному матеріалі.

Оксана Ажнюк, Світлана Лапига,
Медіацентр УжНУ


P.S. Пряма мова у відеосюжеті – студентки IV курсу відділення журналістики УжНУ Галини МИХАЙЛОВОЇ, режисера Рівненської ОДТРК Людмили ЯСТРЕМСЬКОЇ та голови тележурі Яноша ГАВАШІ

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416