Члени МАЛіЖ вступатимуть на відділення журналістики УжНУ


Програма фестивалю

У Міжгір’ї, на базі місцевого професійного ліцею, відбувся Х, ювілейний, Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я-2013». Цьогоріч він зібрав понад 150 учасників із різних куточків України, близького й далекого зарубіжжя.

А можливим це стало насамперед завдяки невичерпному ентузіазму та любові до талановитої молоді Василя Тарчинця – ректора Малої академії літератури і журналістики, письменника, заслуженого журналіста України, а також завдяки організаційним зусиллям відомої тележурналістки й поетеси краю, керівнику Закарпатського відділення МАЛіЖ Ірині Гармасій. Із радістю й гарячими обіймами завжди приймають проректора Академії, львівську поетесу, журналістку Ангеліну Оборіну. Вона заклала міцний камінь у створення дитячої громадської організації. Вірші шановної гості лунали при відкритті Малої академії літератури і журналістики.


Організатори фестивалю

Пролунали вітання від тих, хто поклав на свої плечі нелегку місію служити українському майбутньому. До речі, добре попрацювали загалом організатори, а також педагоги. Захід підтримала й влада, а на церемонії нагородження учасників були присутні голова районної державної адміністрації Василь Щур, голова районної ради Іван Ярема та директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації Маріанна Кляп.

Прикрасили своїми виступами фестиваль «Доромбарі» з Міжгірського професійного ліцею, троїські музики під керівництвом Василя Мельничка, гості із с. Річки та інші учасники концертної програми.


Члени журналістського журі Людмила Радчук (Кузнецовськ), Марія Селехман (Виноградів), Володимир Тарасюк (Ужгород)

Творчі ж змагання між претендентами на перемогу проводилися в семи номінаціях: «Поезія», «Проза», «Журналістика», «Малюнок», «Художнє фото», «Авторська пісня» й «Літературно-музична композиція».

Піднесеного настрою додавали маліжівцям екскурсії до реабілітаційного центру ведмедів у НПП «Синевир», Синевирського озера, верховинського села Колочава тощо.


Закарпатські переможці (старша вікова група) в номінації «Журналістика»: Іванна Стець (2 місце), Богдан Магдич (гран-прі), Олександра Онисько (1 місце)

Приємно відзначити, що в роботі фестивалю як член журі конкурсу в номінації «Журналістика» взяв участь і доцент кафедри журналістики УжНУ Володимир ТарасюкВін, зокрема, зазначив: 

«Захід укотре довів, що продовжує успішно виконувати свою основну місію – підтримувати творчо обдарованих дітей. Велика дяка й шана за це організаторам фестивалю. На нього з’їхалися справді надзвичайно талановиті діти.

Чимало з них стали володарями гран-прі або призерами одразу в кількох номінаціях.


Василь Тарчинець (ліворуч) – організатор, натхненник і душа фестивалю

І особливо втішений, що цікавими були журналістські роботи (персональних авторів та часописи редакційних колективів). Між іншим, окремі з юних кореспондентів, публіцистів – випускники шкіл – уже цього року вступатимуть до УжНУ, тому я бажаю їм стати студентами нашого університету».

… А фестиваль тим часом завершився. Гості роз’їхалися по домівках, по містах і селах, забираючи із собою єдність сили творчого натхнення нестримних молодих сердець. Організатори ж уже розпочали підготовку до «Рекітське сузір’я-2014».


Вікторія КУХАРЕЦЬ, студентка відділення журналістики

Фото Михайла Фединишинця, члена журналістського журі

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416