У Міжгір’ї, на базі місцевого професійного ліцею, відбувся Х, ювілейний, Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я-2013». Цьогоріч він зібрав понад 150 учасників із різних куточків України, близького й далекого зарубіжжя.
А можливим це стало насамперед завдяки невичерпному ентузіазму та любові до талановитої молоді Василя Тарчинця – ректора Малої академії літератури і журналістики, письменника, заслуженого журналіста України, а також завдяки організаційним зусиллям відомої тележурналістки й поетеси краю, керівнику Закарпатського відділення МАЛіЖ Ірині Гармасій. Із радістю й гарячими обіймами завжди приймають проректора Академії, львівську поетесу, журналістку Ангеліну Оборіну. Вона заклала міцний камінь у створення дитячої громадської організації. Вірші шановної гості лунали при відкритті Малої академії літератури і журналістики.
Пролунали вітання від тих, хто поклав на свої плечі нелегку місію служити українському майбутньому. До речі, добре попрацювали загалом організатори, а також педагоги. Захід підтримала й влада, а на церемонії нагородження учасників були присутні голова районної державної адміністрації Василь Щур, голова районної ради Іван Ярема та директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації Маріанна Кляп.
Прикрасили своїми виступами фестиваль «Доромбарі» з Міжгірського професійного ліцею, троїські музики під керівництвом Василя Мельничка, гості із с. Річки та інші учасники концертної програми.
Творчі ж змагання між претендентами на перемогу проводилися в семи номінаціях: «Поезія», «Проза», «Журналістика», «Малюнок», «Художнє фото», «Авторська пісня» й «Літературно-музична композиція».
Піднесеного настрою додавали маліжівцям екскурсії до реабілітаційного центру ведмедів у НПП «Синевир», Синевирського озера, верховинського села Колочава тощо.
Приємно відзначити, що в роботі фестивалю як член журі конкурсу в номінації «Журналістика» взяв участь і доцент кафедри журналістики УжНУ Володимир Тарасюк. Він, зокрема, зазначив:
«Захід укотре довів, що продовжує успішно виконувати свою основну місію – підтримувати творчо обдарованих дітей. Велика дяка й шана за це організаторам фестивалю. На нього з’їхалися справді надзвичайно талановиті діти.
Чимало з них стали володарями гран-прі або призерами одразу в кількох номінаціях.
І особливо втішений, що цікавими були журналістські роботи (персональних авторів та часописи редакційних колективів). Між іншим, окремі з юних кореспондентів, публіцистів – випускники шкіл – уже цього року вступатимуть до УжНУ, тому я бажаю їм стати студентами нашого університету».
… А фестиваль тим часом завершився. Гості роз’їхалися по домівках, по містах і селах, забираючи із собою єдність сили творчого натхнення нестримних молодих сердець. Організатори ж уже розпочали підготовку до «Рекітське сузір’я-2014».