Мир у душі і сила в м’язах, або Як студенти-журналісти практикували йогу

28.10.2017
oliab

Студенти 4 курсу відділення журналістики практикують йогу

Як часто нам не вдається просто відкинути зайві думки та поганий настрій і поринути у власний світ, забути про метушню навколо і розслабитися! Сьогодні більшість людей проводить чимало часу за комп’ютером, тож не дивно, що ми страждаємо від хронічної втоми і легко піддаємося стресу. Нашому організму потрібна фізична активність. Один із варіантів – йога, адже ця духовна практика дозволить тренувати не лише тіло, а й дух.

Студенти 4 курсу відділення журналістики практикують йогу

Нещодавно ми з одногрупниками вирішили попрактикувати йогу і, за порадою нашого викладача ˗ Галини Шумицької, усі разом заглибилися в атмосферу спокою з п.Світланою ˗ тренером з йоги. Вона показала нам, як поринути у свою свідомість і звільнитися від напруження.

Є маса різноманітних вправ, які допоможуть сповільнити темп життя. Ось до прикладу: поза гори (Тадасаї) – невелика розминка, з якої ми почали заняття. Наступна вправа, яка сподобалася майже всім, – це поза трупа (Савасана) – допомагає зняти втому та впоратися з напруженням. Всього 15 хвилин – і ви можете попрощатися з негативом.

Для журналістів особливо корисними є дихальні техніки. Повільне та глибоке дихання допомагає подолати хвилювання та гармонізувати емоційний стан людини.

Тренер з йоги п. Світлана навчала студентів розслаблятися за допомогою різних вправ

Ось якими враженнями поділилися студенти:

Катерина: «Прийшовши на тренінг, була в захваті від того, як дихання кардинально змінює наше самопочуття. Кілька технік на швидкі «вдихи-видихи», і я вже почувалася бадьорою, немов після кави. Але особливо сподобалася вправа з чашами. Вона дозволила розслабитися, забути про невдалий ранок і продовжити день на абсолютно іншій, позитивній хвилі».

Аліна: «Спочатку мені подобалося заняття, але потім я відчувала дискомфорт як фізично, так і духовно. Все залежить від подачі «матеріалу». Думаю, п.Світлана просто не змогла правильно пояснити нам вправи. Коли педагог сказала зібрати всі думки в одне ціле і розслабитися, з якихось причин я цього зробити не змогла. Якщо оцінювати заняття за 10-бальною шкалою, то я б поставила двійку».

Антоніна: «Я дуже рада, що мала нагоду відвідати таке незвичайне заняття. Згадала навчання в школі, де обов'язковим уроком була хореографія. Порівняно зі звичними заняттями, такий «позааудиторний» формат дозволяє не тільки відпочити, а й, навпаки, збадьоритися. Дихальні вправи, які ми опановували з тренером, виявилися справді корисними – як для професійного мовлення, так і загалом для здоров'я».

Йога ‒ це заняття, яке дозволяє «розвантажитися» від поганих думок і поринути у спокій. Як бачимо, комусь сподобалося заняття, а хтось віддає перевагу іншим видам фізичного навантаження.

Владислава Дулкай,
студентка відділення журналістики УжНУ