Cтудентка-журналістка в Хорватії: навчання і нові можливості

14.09.2024
moderator

Поліна Моруга, студентка 3-го курсу кафедри журналістики, взяла участь у семестровому обміні за програмою Erasmus+ – навчалася в Загребському університеті в Хорватії.

Дізнавшись про програму від викладачів, вона вирішила спробувати й подати заявку. Першим етапом було написання мотиваційного листа та визначення рівня іноземної мови. Далі університет передав документи партнерському закладу, який міг відмовити учасниці. Усвідомлювала, що її можуть не прийняти, але сподівалася на краще.

Про досвід навчання за кордоном вона розповіла студентам 1 і 2 курсів під час зустрічі, яка відбулася 10 вересня в пресклубі молодого журналіста «Медіаперспективи».

Проживання й адаптація

Студенти Загребського університету проживають у комфортних гуртожитках. Поліна жила у кімнаті для двох, де було все необхідне для життя. Дівчина мала стипендію, яка для українських студентів значно вища, ніж для учасників Erasmus+ з інших країн. Коштів вистачало на всі витрати, однак вміння розпоряджатися грошима було не менш важливим.  Крім того, студенти отримували картки з бонусами –  знижками на харчування та деякі інші послуги.  

Поліні було непросто адаптуватися, але допомогли нові знайомства, екскурсії містом, знайомство з культурою іншої країни.

За словами Поліни, у Хорватії також люблять каву, як і на Закарпатті. Спостерігала і своєрідну залежність настрою жителів від погоди.

Зазначає, що хорвати дуже чутливі до чужої біди, адже також пережили війну, тому неабияк підтримують українців. В Загребі проводять чимало заходів, серед яких і День співчуття на підтримку України.

Навчальний процес

Навчання вимагало значної концентрації та самодисципліни. Дисципліни викладали англійською мовою, тож знання хорватської не знадобилося. Навчання з ноутбуком стало невід'ємною частиною освітнього процесу: лекції, завдання та матеріали були доступні онлайн, а викладачі завжди йшли назустріч.

Поліна швидко зрозуміла, що ритм навчання в Хорватії доволі інтенсивний. Заняття  починалися о 8:45, тривали три дні на тиждень. Інші дні вона готувалася до занять. Деякі теми стосувалися України і того, як війна впливає на Хорватію та інші європейські країни. Це додавало навчальному процесу ще більшої актуальності.

Дівчина виконувала також завдання викладачів з УжНУ – з тих предметів, що не збігалися з дисциплінами в Хорватії.

Поліна спостерігала, що хорватська молодь не завжди мотивована навчатися. Аби хоч якось вплинути на ситуацію, цю проблему обговорюють на неформальних зустрічах, були спроби організовувати спеціальні гуртки. Крім того, для молоді організовували різні заходи, зокрема фестивалі та навіть день гуртожитку. Також разом із друзями Поліна відвідала Італію й Іспанію.

Нові обрії та перспективи

Для Поліни ця програма обміну стала не просто навчанням, а й життєвим досвідом, відкрила нові перспективи. Незважаючи на труднощі, досвід зміцнив її мотивацію та дав змогу краще зрозуміти професійні цілі. 

Програма обміну подарувала Поліні безцінний досвід життя за кордоном. Вона поглибила знання з міжнародної журналістики, навчилася ефективно комунікувати з представниками інших культур і національностей, опанувала фінансову грамотність. Ця подорож-навчання стала для неї кроком у самостійне життя, коли щодня з’являлися нові виклики, та водночас і нові можливості.

Юліан Кривошапко, студент 1 курсу кафедри журналістики

 

Приєднуйся до нашої медіародини!

Проконсультуйся з нами щодо вступу, розпитай про все, що хвилює.
Проконсультуватися

Телефон

БУДЬМО НА ЗВ'ЯЗКУ

+380 (312) 64-32-46

Адреса

ПИШІТЬ, ЗАХОДЬТЕ
Україна, 88000, 
м. Ужгород, 
вул. Університетська, 14, 
аудиторія 416