Студенти філологічного факультету УжНУ стали донорами крові

11.11.2011
oliab
Ірина Левіна

Акцію донорства ініціювали заступник декана з виховної роботи Людмила Вадимівна Лимонова, профком студентів УжНУ та Студрада факультету. Бажання стати донорами крові виявили студенти трьох відділень —
журналістики, словакістики та російської філології. Дуже хотіли пожертвувати свою кров на потреби закарпатської медицини першокурсники, та, оскільки донором крові може бути тільки особа, що
досягла повноліття, їм доведеться ще рік зачекати.

Провели «масове переливання» крові у середу, 9 листопада. Цього дня на Закарпатській обласній станції переливання крові було доволі людно. Два десятки студентів разом із доцентом кафедри журналістики Володимиром Юрійовичем Тарасюком метушилися у реєстратурі та фойє, з цікавістю розглядали повчальні малюнки, перечитували бланк донора та чекали своєї черги на обстеження.

Перед процедурою переливання крові студенти прослухали короткий інструктаж. Працівниця станції розповіла, чому потрібно здавати кров, за яких умов це можна робити та яким способом. Як виявилось, ті, хто нещодавно хворіли грипом, приймали антибіотики, виривали зуби чи робили татуювання, не мають права здавати кров протягам щонайменше півроку. Також студентам розповіли про апарат, який відділяє плазму від еритроцитів (червоних кров’яних тілець), — плазмаферез. Суть процедури полягає у тому, що відділена плазма використовується для донорства, а еритроцити повертаються
донору.

Після всіх обстежень студенти отримали талончики на теплий чай з булочкою, так би мовити, щоб трохи розслабитись перед важливою процедурою та підкріпитись.Піднімаючись сходами на третій поверх, де відбувалося переливання, студенти вміло боролись зі страхами та хвилюваннями — бажання комусь допомогти перемагало.

Процедура переливання крові виявилась досить швидкою і, як повідомили донори, майже безболісною. Деякі навіть жартували під час переливання. Серед учасників акції була Олександра Артюхіна, громадський декан філологічного факультету. «Переживання, які були до самого досвіду донорства не підтвердились. Було майже не боляче. Почуваю себе добре, не чудово звичайно…
Невеличка слабкість є, і серце трошки пришвидшено б’ється… Але після гарячого чаю самопочуття покращується. Обов’язково прийду здавати кров ще раз» — ділиться враженням студентка.

Також, уже не вперше, став донором і студент 4-го курсу відділення журналістики УжНУ, футболіст Яромир Лобода, який мріє стати почесним донором (для цього потрібно 40 разів здати кров).

Кому ж показувати приклад, як не наставнику – В.Тарасюк, кроводайний :)
Кому ж показувати приклад, як не наставнику – В.Тарасюк, кроводайний 🙂

Разом з Яромиром здавав кров Володимир Юрійович Тарасюк, який теж проходив процедуру не вперше.

Загалом усі студенти залишились задоволеними і пишались тим, що, можливо, саме їхня кров урятує комусь життя. Майже кожен сказав, що обов’язково прийде на станцію переливання крові принаймні ще один раз. Також молодь закликала й інших студентів об’єднуватись групами, відділеннями, факультетами чи особисто, але хоч раз у житті стати донорами крові і, можливо, дати комусь шанс на життя.

Юлія Дуб, студентка відділення журналістики УжНУ