Студенти-першокурсники часто знаходять натхнення і мотивацію в улюблених заняттях. Гімнастика, гра на гітарі, поезія, ландшафтний дизайн, — ось деякі захоплення, які формують їхній світогляд, допомагають впоратися з труднощами й розвивають особистість. Я розпитала студентів-журналістів про захоплення, що стали частиною їхнього життя.
Для Аліни Терпак гімнастика — це не просто спорт, а справжнє джерело радості й енергії. «Навіть коли в мене нуль енергії, але я йду на гімнастику – відразу з’являється бадьорість, що покращує настрій», — ділиться вона. Незважаючи на травми, які інколи зупиняли її в кар’єрі, дівчина здобула призові місця на змаганнях та досвід, який допомагає у житті.
Аліса Тіщенко захопилася гітарою в 2019 році після того, як почула гру свого друга. «Він зіграв, мені дуже сподобалось, і я захотіла також гарно грати», — розповідає вона. Гра на гітарі стала способом розслаблення та отримання задоволення. Студентка зізнається, що не ставить собі великих цілей, грає для душі: «Це просто як моє хобі, яке мені подобається, і все». Її мрія — колекція гарних гітар, на яких навчиться грати.
Деякі студенти виражають свої емоції в поезії. Так, Аліна Глуханич почала писати вірші з початку повномасштабного вторгнення. «Те, що відбулося наразі в нашій країні, вплинуло на мене психологічно і пробудило в мені бажання писати вірші», — поділилася вона. Її досягнення — третє місце у всеукраїнському конкурсі поезій, хоча дівчина критично ставиться до своєї творчості. «Я дуже засуджую себе, мені часто не подобається те, що пишу», — зізнається студентка. Попри це, мріє видати збірку поезії, адже її мотивує думка зробити внесок у нашу культуру.
Судентка Вікторія Васьківська захопилася поезією ще в дитинстві, але серйозно взялася за творчість у 2023 році. «Якось втягнулася в літературну тусівку, почала брати участь у різних конкурсах», — каже вона, відзначаючи, що це хобі допомагає розвивати творчість. Її мрія ¾ отримати визнання, перемогти у всеукраїнських конкурсах, видати власну збірку поезії та, можливо, стати членкинею Національної спілки письменників України.
Студент Юліан Кривошапко поринув у ландшафтний дизайн ще з дитинства і вже створив невеликий парк, де вирощує бонсай і хвойні рослини. «Коли я працюю у своєму парку, то ніби поринаю в інший світ, такий, яким його бачу я», — розповідає він. Студент мріє завершити парк і зробити його місцем для гармонії та спокою. Для нього це не просто робота, а спосіб сховатися від реальності і створити щось досконале.
Ці захоплення допомагають студентам відволіктися від рутини, знайти натхнення та продовжувати розвиватися. Кожен із них творить свій маленький світ, у якому можна знайти радість, задоволення і мотивацію.
Євгенія Павлище, студентка кафедри журналістики
Основне фото з сайту Unsplash