Понеділок, 21.05.2018, 04:55
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня Дошка оголошеньРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Хмарка теґів
Категорії розділу
Вступні випробування [3]
Конкурс [0]
Зарахування [0]
Вартість навчання [1]
Наші колеги
Вітальня » Дошка оголошень » Інформація приймальної комісії » Вступні випробування

Умови творчого конкурсу з журналістики

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ З ЖУРНАЛІСТИКИ

При вступі на напрям підготовки «журналістика» філологічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» всі абітурієнти беруть участь у творчому конкурсі, який проводиться у вигляді письмової роботи відповідного публіцистичного жанру за однією із запропонованих тем. Мета конкурсу – розкрити творчі здібності вступників, котрі обирають спеціальність «журналістика», і допомогти приймальній комісії відібрати найбільш талановитих із них. Орієнтовні завдання:
  • Написати рецензію на художній твір письменника, творчість якого вивчається за шкільною програмою.
  • Створити художньо-публіцистичний портрет відомої людини або нарис про неї.
  • Написати репортаж про відвідування музею, виставки, підприємства.
  • Підготувати спортивний огляд.
  • Письмово викласти публіцистичні роздуми на одну із запропонованих тем.
При написанні роботи слід ураховувати особливості відповідного жанру.

Рецензія повинна об’єктивно оцінювати художній твір, визначати його літературно-художню, суспільну, пізнавальну вартість. Рецензент може висловлювати авторові поради та критичні зауваження.

Нарис (наприклад, дорожній нарис, біографічний, економічний) спирається на події, явища реального життя, веде читача від індивідуального до узагальненого образу. У нарисі важливі переконливість, логіка фактів, яскравий і живий приклад, особисте ставлення до людей і подій.

Репортаж (наприклад, репортаж із виставки, спортивний репортаж) має містити емоційно забарвлену розповідь очевидця про події чи явища. У репортажному матеріалі обов’язковими є послідовність, динамічність, образність, наочність викладу, яскравість деталей і подробиць, відтворення ефекту присутності.

Роздуми (наприклад, «Чому мене приваблює журналістика?», «Людиною повинні рухати любов, добро і справедливість», «Яким я бачу майбутнє України» тощо) включають літературні факти, історичні паралелі, особистий погляд на проблему, враження від пережитого й побаченого.

Огляд (до прикладу, огляд новин, подій музичного світу, спортивних пристрастей сезону) передбачає вибір, осмислення подій, фактів, що відбуваються протягом певного часу, та вміння їх аналізувати й узагальнювати.

Портрет (наприклад, «Слово про матір», «Народна майстриня», «Лауреат Шевченківської премії», «Майстер сцени» тощо) повинен відтворювати зовнішність, особливості характеру, поведінку, обставини життя і діяльності, риси вдачі героя та відображати його духовну сутність.


КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

Творчий конкурс вимагає від вступника загального уявлення про газетно-журнальні жанри (рецензію, нарис, репортаж, огляд, зарисовку, літературний портрет) та володіння публіцистичним стилем.

Обсяг творчої роботи – 1,5–2 сторінки встановленого формату (не менше 250 слів). Час, відведений на виконання завдання, – до 3 годин.

Публіцистичний твір абітурієнта повинен відповідати зазначеній темі, мати суспільно важливий зміст і ґрунтуватися на фактах. Вступник самостійно дає заголовок творчій роботі.

Виклад змісту має відзначатися багатством лексики, точністю і доречністю слововживання, різноманітністю використаних морфологічних форм і синтаксичних конструкцій, творчим характером, логічним, послідовним, зрозумілим викладом. Робота повинна бути грамотною, охайною, без виправлень і підчисток. При написанні твору слід врахувати особливості обраного жанру.

Результати творчого конкурсу оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Підсумкова кількість балів (оцінка) за творчу роботу встановлюється шляхом віднімання від 200:

100 балів – за невідповідність змісту темі;
30 балів – за нерозкриття теми;
20 балів – за часткове розкриття теми;

3 балів – за кожну орфографічну помилку;
3 балів – за кожну пунктуаційну помилку;
3 балів – за кожну граматичну помилку;
2 балів – за кожну стилістичну (мовленнєву) помилку;

1 балу – за кожну фактичну або логічну помилку;
1 балу – за кожні три виправлення.

Умови проведення творчого конкурсу з журналістики обговорено та схвалено на засіданні кафедри журналістики філологічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет».
Протокол № 6 від 27 лютого 2013 року.Лічильники: 8478 | Додав: Путрашик
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz