Субота, 17.11.2018, 09:52
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Призначення [1]
Зустрічі [5]
Одним абзацом [1]
Нові видання [1]
У підрозділах [1]
Із-поміж ювілеїв [3]
Звіти і вибори [1]
У ритмі свята [4]
Наукові заходи [3]
Акція [7]
Інтерв’ю [11]
До свята [3]
КВН [2]
Спорт [1]
Публіцистика [1]
Ровесник [10]
Знай наших! [2]
Помешкання [1]
Дозвілля [5]
Практичні заняття [2]
Опитування [2]
Рейтинги [0]
Подарунки [0]
Цілком відверто [3]
Літературні дебюти [2]
Проекти [2]
Eкcкурсії [2]
Aнонс [6]
Актуально [2]
Враження [13]
Хобі [1]
Наші колеги
Головна » » "Погляд" » Практичні заняття

Навчитися й зрозуміти
Якщо хочеш бачити, що було тисячу років тому, придивляйся до сучасності;
якщо хочеш пізнати величезну кількість речей, починай їхнє вивчення з однієї або двох
Сунь Цзи

Перед своїм останнім практичним заняттям я заблукав у чужому місті, діставав указівки іноземною мовою, працював із архівними документами й подорожував автостопом, а ви?..

Історію можна вивчити за конспектом і підручником, але не пізнати, не зрозуміти. Почасти пряме зіткнення з елементом історії дарує незрівнянно більшу кількість знань, а головне їхню якість: такі знання особистісні, набуваються індивідуальним досвідом і автоматично ототожнюються із сучасністю. Саме з таким підходом ми готувалися до нашого останнього в семестрі практичного заняття з історії української журналістики. Нашим завданням було висвітлення історії західноукраїнських видань першої половини XX століття різної тематичної й територіальної специфіки, а нашим ідеям не було меж.

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Після тривалих „закопувань” себе в горах підручників, конспектів, інтернет-сторінок наша група вирішила зробити найдоцільніше: відвідати філію державного обласного архіву в місті Берегово(спасибі директорові ДАЗО М.В.Делегану!), щоб на власні очі побачити об’єкти наших досліджень. Таким чином, одного морозного ранку ми блукали вулицями незнаного «Берегсазу», розпитуючи зустрічних людей про місцезнаходження місця майбутніх досліджень. Вказівники були різні, але їх об’єднувало одне: всі вони – угорською мовою, і крім «нем тудом» не викликали жодних асоціацій. Усе ж архів ми знайшли. Робота в ньому вразила: „Історія, як відомо, передається через речі: особисті предмети, книги, газети, фотографії, одяг, музику (як фізичне тіло). Коли торкаєшся шпальт часописів, історія ніби сама проникає крізь пальці рук до глибини душі. Різноманітні ілюстрації, рубрики, матеріали створюють в уяві точні картини тодішнього суспільства” – розповідає моя одногрупниця Катя Галас. В аудиторії свої спостереження ми вирішили унаочнити дещо комічною та схематичною театралізованою сценкою.

Юлiя Дуб тягнеться до "Свободи"

Наступна група глибше підійшла до театралізації, щоб виконати завдання. Акторською грою вони вирішили не просто репрезентувати закарпатські видання 20 – 30-х років, а й передати дух того часу. „Перш за все ми хотіли справити враження й показати щось нове” – коментує Наталка Каралкіна. Вони звернули увагу чи не найголовніше: на особистості, які зробили можливими появу та існування закарпатської преси. Сценка була напрочуд майстерною та гармонійною.
„Презентація нашої групи полягала у висвітленні жіночих видань 20 – 30 років XX ст. та в порівнянні проблем, які були поставлені в газетах того часу із сучасними часописами” – розповідає про свій підхід Ірина Левіна, учасниця чергової групи. Студенти підготували два жартівливі відео, щоб зобразити знайдені розбіжності, та одне додаткове – „фільм про фільм”, де показали процес підготовки до практичного завдання.
 
Після всіх трьох презентацій наш викладач, доцент Володимир Юрійович Тарасюк, проаналізував роботу кожної групи, вказав на переваги та недоліки у висвітленні теми й дав цінні поради на майбутнє. Попри подекуди недовершеність нашої роботи, ми виконали своє першочергове завдання: навчитися і зрозуміти.

Артур Корнієнко, студент другого курсу відділення журналістики
Категорія: Практичні заняття | Додав: Путрашик (12.01.2011)
Переглядів: 558 | Рейтинг: 3.7/3


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz