Вівторок, 22.05.2018, 13:46
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Призначення [1]
Зустрічі [5]
Одним абзацом [1]
Нові видання [1]
У підрозділах [1]
Із-поміж ювілеїв [3]
Звіти і вибори [1]
У ритмі свята [4]
Наукові заходи [3]
Акція [7]
Інтерв’ю [11]
До свята [3]
КВН [2]
Спорт [1]
Публіцистика [1]
Ровесник [10]
Знай наших! [2]
Помешкання [1]
Дозвілля [5]
Практичні заняття [2]
Опитування [2]
Рейтинги [0]
Подарунки [0]
Цілком відверто [3]
Літературні дебюти [2]
Проекти [2]
Eкcкурсії [2]
Aнонс [6]
Актуально [2]
Враження [13]
Хобі [1]
Наші колеги
Головна » » "Погляд" » Нові видання

Спорт УжНУ постав у літописі
У видавництві нашої альма-матер «Говерла» вийшла монографія професора Степана Михайловича «Спортивний літопис Ужгородського національного університету» (1945 — 2008). Видання є значною мірою унікальним, оскільки в ньому представлені зародження, розвиток і становлення спорту вищої школи на Закарпатті, який за понад 60-річну історію головним чином пов’язується саме з УжНУ. У понад 350-сторінковій праці авторитетного науковця й патріарха спортивного руху в області подано найважливіші події галузі, що стосуються університету в місцевому вимірі, а частково й на всезагальному вітчизняному тлі. У понад 20 розді лах С.Михайлович розповідає про відкриття кафедри фізичного виховання, історію розвитку окремих видів спорту, спортивний клуб уні верситету, студентів-майстрів спорту, будівництво навчально-тренувальних баз, відкриття факультету фізичного виховання і спорту, навчально-методичну й наукову роботу тощо.  

У вступному слові до видання ректор УжНУ, професор Микола Вегеш справедливо підкреслює: монографія автора «має увійти в скарбницю історичних документів, які правдиво висвітлюють історичний шлях УжНУ...» Тим більше, що С.Михайлович подає матеріал на численних архівних та літературних джерелах і «описує найбільш важливі, в більшій мірі доленосні події не як спостерігач, а як безпосередній учасник подій, ад же Степан Олександрович активно працює за ві ду ва чем однієї з найбільших кафедр університету понад півстоліття». 

Не дивно, що саме видання значною мірою ілюстроване та достатньо структуризоване. Звичайно, монографія є першою ластівкою, і охопити в ній усі відтінки університетського спорту неможливо. Це усвідомлює сам автор, а тому в післямові зазначає, що «всі побажання та пропозиції щодо дальших досліджень, пов’язані з історією розвитку фізичної культури і спорту в університеті та області, автором будуть враховані». 

Тож бажаючи Степанові Олександровичу нових плідних до сліджень за обраним напрямком, підсумуємо зроблено вагомий крок у ліквідації ще однієї білої плями з висвітлення фізкультурно-спортивної галузі краю. І є всі під стави вважати, що ця монографія посяде гідне місце серед собі подібних. Адже в неї закладено щонайменше два життєдайні принципи. Вони дають можливість зрозуміти, по-перше, яким був внесок членів багатотисячного колективу студентів, викладачів і співробітників університету в розвиток фізкультурно-спортивної галузі, а по-друге, яке місце посідали й займають нині фізична культура і спорт у житті нашої альма-матер.
Володимир ТАРАСЮК
Категорія: Нові видання | Додав: Медіа--admin (02.10.2010)
Переглядів: 394 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz