Вівторок, 11.12.2018, 19:10
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Призначення [1]
Зустрічі [5]
Одним абзацом [1]
Нові видання [1]
У підрозділах [1]
Із-поміж ювілеїв [3]
Звіти і вибори [1]
У ритмі свята [4]
Наукові заходи [3]
Акція [7]
Інтерв’ю [11]
До свята [3]
КВН [2]
Спорт [1]
Публіцистика [1]
Ровесник [10]
Знай наших! [2]
Помешкання [1]
Дозвілля [5]
Практичні заняття [2]
Опитування [2]
Рейтинги [0]
Подарунки [0]
Цілком відверто [3]
Літературні дебюти [2]
Проекти [2]
Eкcкурсії [2]
Aнонс [6]
Актуально [2]
Враження [13]
Хобі [1]
Наші колеги
Головна » » "Погляд" » Наукові заходи

Археолог у поезії

В Ужгороді проходила міжнародна конференція «Науковий і мистецький світ Федора Потушняка», присвячена до 100-річчя з дня народження відомого на Закарпатті вченого й письменника. Організаторами заходу виступили кафедра історії стародавнього світу і середніх віків, кафедра української літератури УжНУ, Закарпатська обласна рада, Закарпатська обласна державна адміністрація.
Учасниками форуму стали науковці з України, Польщі, Словаччини та Угорщини. Польським гостям під час пленарного засідання 15 квітня висловили співчуття з приводу їхньої втрати та вшанували загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом хвилиною мовчання. 

Відкрив захід вступним словом ректор Микола Вегеш, який нагадав присутнім, що саме 2010-й є в нашому краї роком Федора Потушняка. Вітальне слово виголосили також перший заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Брензович, директор Інституту історії філософського факультету Пряшівського університету Любиця Гарбульова та поет Василь Густі. 

На пленарному засіданні гості заслухали наукові доповіді професора кафедри української літератури Лідії Голомб, професора кафедри історії стародавнього світу і середніх віків Михайла Тиводара, старшого наукового співробітника Інституту українознавства НАНУ ім. І.Крип’якевича Павла Пеняка, заввідділу археології Закарпатського краєзнавчого музею Йосипа Кобаля та доцента кафедри філософії ФСН Івана Андрусяка. Із цих виступів випливала вся багатогранність таланту Федора Потушняка та різносторонність його діяльності. Діяч захоплювався поезією, прозою, етнографією, археологією та філософією. І в усіх галузях досягав неабияких успіхів. 

У ході конференції працювало 4 секції: літературознавства, журналістики та мовознавства, етнографії й археології. Тут кожен гість форуму міг знайти цікаву для себе інформацію й детальніше ознайомитися з доробком Федора Михайловича. 

Під час наукового заходу працювала розширена тематична виставка творів Ф.Потушняка (загалом 65 книг), яку влаштувала завідувач відділу карпатики Наукової бібліотеки УжНУ Марія Чорній. Гості могли переглянути як прижиттєві його видання, наприклад, «Вода, земля и воздухъ» (1942 р.), «Огень въ народныхъ верованяхъ» (1941 р.), так і пізніше надруковані книги. Гордістю експозиції стали чотири річники «Литературной недели» за 1941 — 1944 рр., що містять статті вченого. Зокрема, увагу більшості привернула його трохи моторошна етнографічна розвідка «На хотарь. Останки суворого звычаю» про традицію в горянських селах відвозити старих, які не могли працювати, «на хотарь», де вони помирали від голоду й холоду. От такі-от траплялися теми в матеріалах Федора Михайловича. Зазначимо, що ця виставка продовжує працювати у відділі карпатики головного корпусу університетської бібліотеки, який знаходиться на вул. Капітульній.
Марія РИБЧЕНКО
студентка відділення журналістики
Категорія: Наукові заходи | Додав: Медіа--admin (03.10.2010)
Переглядів: 449 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz