Вівторок, 11.12.2018, 01:20
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Призначення [1]
Зустрічі [5]
Одним абзацом [1]
Нові видання [1]
У підрозділах [1]
Із-поміж ювілеїв [3]
Звіти і вибори [1]
У ритмі свята [4]
Наукові заходи [3]
Акція [7]
Інтерв’ю [11]
До свята [3]
КВН [2]
Спорт [1]
Публіцистика [1]
Ровесник [10]
Знай наших! [2]
Помешкання [1]
Дозвілля [5]
Практичні заняття [2]
Опитування [2]
Рейтинги [0]
Подарунки [0]
Цілком відверто [3]
Літературні дебюти [2]
Проекти [2]
Eкcкурсії [2]
Aнонс [6]
Актуально [2]
Враження [13]
Хобі [1]
Наші колеги
Головна » » "Погляд" » Хобі

І наші – на коні
Спілкування з кіньми допомагає досягти гармонії
Доведено, що спілкування з кіньми допомагає досягти фізичної та психологічної гармонії, а ще – вилікувати безліч хвороб.

Інакше це називається іпотерапією. Ще на початку XVIII століття її почали застосовувати як метод лікування. Він заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. В Україні іпотерапія вважається альтернативним і нетрадиційним методом. Найефективніше лікуються хвороби і травми опорно-рухового апарату та серцево-судинні захворювання.

Механізм лікування такий: хворий сідає верхи і спочатку нічого не робить, звикає до коня, а потім виконує певні вправи. Вони називаються акробатичними: лягання на тварину, розтягування м’язів. Сюди також відносять розгойдування тіла вперед-назад та вліво-вправо. Окрім цього, людина вчиться спілкуватися з конем, піклуватися про нього: годувати, розчісувати, гладити, - це забезпечує психологічне лікування, що тягне за собою і фізичне. Пацієнт починає вірити у себе, налаштовується на позитив, у нього зменшується відчуття тривоги, виховується самостійність у вчинках та рухах, покращується адаптація до реальності та самопочуття, багато фізичних дефектів виправляється.

Оксана Ажнюк на коні
У нашій країні іпотерапію найчастіше застосовують для лікування хворих на ДЦП. Такі люди не в змозі сісти на коня глибоко, а тому перші заняття вони починають у напівлежачому положенні, розміщуючи ноги якомога ближче до шиї тварини. Проте це незручно для вершника, і через певний час він прагне сісти прямо, адже тільки так можна самостійно керувати конем. Саме поступове підняття та вдосконалення вміння сидіти, а не лежати, і є головним завданням іпотерапії. Під час руху коня тулуб вершника виконує те саме, що і при ходьбі.

Важливим є те, що температура тіла скакуна на 2-3 градуси вища, ніж у людини. Це сприяє термообробці м’язів, розігріваючи та забезпечуючи їх рухливість. Іпотерапія унікальна тим, що напруження одних м’язів і розслаблення інших відбувається одночасно. На коні людина обирає рівень самостійно: він росте поволі та плавно. Тобто людину лікує не медичний препарат чи обладнання, а співпраця з твариною.

Оксана Ажнюк на коні
Оксана Ажнюк, студентка-четвертокурсниця відділення журналістики, уже майже півроку працює консультантом з іпотерапії в одному з обласних оздоровчих комплексів. Вона допомагає діткам із фізичними вадами подружитися з конем, тим самим відчути себе більш щасливими. «Нарешті мені вдається поєднувати хобі з роботою. Страшенно люблю коней, тому катати на них дітей для мене справжнє задоволення. Звичайно, це відповідально і подекуди страшно, але я стараюсь переборювати свої страхи й бути уважною при роботі з кіньми, адже вони все відчувають. Головне – не боятися цих неймовірно дружніх тварин. Коні відповідають завжди взаємністю: чим більше любові даватимете, тим ніжнішими і покірнішими вони будуть».

Іпотерапія – не тільки для тих, у кого є певні фізичні вади. Спілкування з кіньми може підняти вам настрій, допомогти забути про проблеми або знайти правильний вихід із ситуації.

Світлана Лапига,
студентка відділення журналістики УжНУ
Категорія: Хобі | Додав: Путрашик (23.11.2013)
Переглядів: 474 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz