Вівторок, 22.05.2018, 06:06
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Призначення [1]
Зустрічі [5]
Одним абзацом [1]
Нові видання [1]
У підрозділах [1]
Із-поміж ювілеїв [3]
Звіти і вибори [1]
У ритмі свята [4]
Наукові заходи [3]
Акція [7]
Інтерв’ю [11]
До свята [3]
КВН [2]
Спорт [1]
Публіцистика [1]
Ровесник [10]
Знай наших! [2]
Помешкання [1]
Дозвілля [5]
Практичні заняття [2]
Опитування [2]
Рейтинги [0]
Подарунки [0]
Цілком відверто [3]
Літературні дебюти [2]
Проекти [2]
Eкcкурсії [2]
Aнонс [6]
Актуально [2]
Враження [13]
Хобі [1]
Наші колеги
Головна » » "Погляд" » Інтерв’ю

Ольга ГВОЗДЯК: «Проблемі паління приділяємо увагу не для того, аби когось покарати...
...а щоб збільшилася кількість тих, хто веде здоровий спосіб життя» 

Проректора з навчально-виховної роботи УжНУ Ольгу Михайлівну ГВОЗДЯК добре знають у нашому університеті. Вона регулярно бере участь у різноманітних заходах університету, активно цікавиться внутрішнім життям підрозділів. Тому коли за її ініціативи було започатковано акцію «Кинь палити!», «Погляд» радо приєднався до проведення заходу. Адже спільними зусиллями звернути увагу на проблему згубних звичок буде легше. І саме на цю тему пропонуємо інтерв’ю з О.М.Гвоздяк читачам. 

         • Ольго Михайлівно, чим викликана активізація боротьби з палінням в Ужгородському національному університеті? 
— Я б наголосила на двох аспектах. По-перше, вийшла низка відповідних документів на державному рівні, які певною мірою стимулювали предметніше подивитися на проблему паління. По-друге, є просто розуміння того, що палити шкідливо, а ситуація з курцями в країні — катастрофічна. Відтак якби вищеназвані документи не були прийняті, то роботу з тими, хто палить в університеті, ми все одно продовжили б. 

         • Серед студентів та викладачів є чимало прихильників застосування в антитютюновій кампанії як жорстких, так і ліберальних методів. До яких із них більше схиляється ректорат? 
— Ми ще не застосовували жорстких методів. Адже йдеться про долю дітей, за яких переживають ще й батьки. Хоч за паління в недозволених місцях передбачається й оголошення доган і навіть відрахування з університету. До речі, у кількох українських вишах до таких кроків уже вдавалися. Але це крайні заходи. Ми ж підходимо до вирішення проблеми з гуманної точки зору. Насамперед акцентуємо увагу на роз’яснювальній роботі, щоб студенти зрозуміли не тільки всю непривабливість цієї звички, а і її безпосередню шкідливість. При цьому ми свідомі того, що паління є питанням не одного дня чи місяця. Фактично названу проблему потрібно вирішувати ще з колиски, а найважливішу роль тут відіграють батьки. Тим більше, що до нас приходять навчатися вже дорослі люди з майже сформованим світоглядом, і переробити його — справа не з легких. Намагаємося наочними прикладами переконати юнаків і дівчат змінити точку зору в ставленні до згубних звичок. Водночас розуміємо, що, можливо, кардинальних змін і не станеться, але навіть якщо одна людина кине палити, то вже витрачені зусилля не будуть марними. До того ж уже відчуваємо зрушення на краще. Принаймні в недозволених місцях палити стали менше, і я вдячна заступникам деканів із виховної роботи, які проводять відповідну роз’яснювальну роботу у своїх підрозділах. 
 • Як Ви вважаєте, чи може допомогти в антитютюновій кампанії зарубіжний досвід? 
— Принаймні його відкидати не слід. Я багато разів бувала за кордоном, у розвинутих країнах, і там дуже жорстко карають за паління в громадських місцях та немає такого ажіо тажу довкола «цигаркової» проблеми. Навпаки, ведеться широка пропаганда здорового способу життя. До нього закликаю і студентів та викладачів. Із цією метою проводимо різноманітні заходи, до яких насамперед відносимо спортивні змагання. У їх проведенні активну участь беруть профспілкові організації студентів і викладачів та співробітників університету, ректорат. Приємно, що з кожним роком зростає кількість команд-учасниць у різних видах спорту. Діють різноманітні гуртки, причому не тільки фізкультурно-спортивного спрямування. Скажімо, хлопці та чоловіки мають можливість реалізувати себе в хоровій капелі «Боян». Певні можливості себе розкрити надає Студентський центр дозвілля «Ювентус» тощо. Головне — внутрішнє бажання зайнятися чимось корисним, відволікти себе від згубної звички, усвідомити, що вона завдає непоправної шкоди здоров’ю. У цьому відношенні нам також допомагають представники медичного факультету, які залучаються до проведення виховних і кураторських годин, лекцій. Скажімо, минулого року в гуртожитках провели цикл лекцій про шлюб, про шкідли вість наркотиків та паління тощо. Демонстрували фільми в СЦД «Ювентус», проводили зустрічі з фахівцями відповідного профілю, заступникам деканів із виховної роботи роздали матеріали. Тепер спільно зі студентським самоврядуванням готуємо антитютюнову акцію, викладачі кафедри валеології прочитають студентам лекції. 
 • Якби Вам випала нагода зу стрітися зі студентами на тему антипаління, із якими б словами в першу чергу до них звернулися? 
— Попросила б юнаків та дівчат глибоко задуматися над шкідливими звичками, над тим, що життя швидкоплинне, і не потрібно витрачати його дорогоцінні хвилини на згубні захоплення. Серйозно замислившись над проблемою паління, можна суттєво продовжити собі життя. А ще потрібно пам’ятати про тих, хто поруч. Адже якщо палити в колі друзів, членів сім’ї, то в такий спосіб шкоди зазнають і вони. Над цим теж варто поміркувати. І я вдячна газеті «Погляд», яка підтримала акцію ректорату. Якщо в її результаті, ще раз наголошу, тільки одним курцем стане менше, то ми вже недаремно попрацюємо. А взагалі слід пам’ятати відому думку Cократа: здоров’я — не все в житті, але якщо немає здоров’я, то немає нічого. Над цим особливо варто задуматися.

Розмовляв Володимир ТАРАСЮК
Категорія: Інтерв’ю | Додав: Медіа--admin (03.10.2010)
Переглядів: 460 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz