Середа, 21.11.2018, 13:12
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Призначення [1]
Зустрічі [5]
Одним абзацом [1]
Нові видання [1]
У підрозділах [1]
Із-поміж ювілеїв [3]
Звіти і вибори [1]
У ритмі свята [4]
Наукові заходи [3]
Акція [7]
Інтерв’ю [11]
До свята [3]
КВН [2]
Спорт [1]
Публіцистика [1]
Ровесник [10]
Знай наших! [2]
Помешкання [1]
Дозвілля [5]
Практичні заняття [2]
Опитування [2]
Рейтинги [0]
Подарунки [0]
Цілком відверто [3]
Літературні дебюти [2]
Проекти [2]
Eкcкурсії [2]
Aнонс [6]
Актуально [2]
Враження [13]
Хобі [1]
Наші колеги
Головна » » "Погляд" » Актуально

І знову добрий день! Проблема мови в Україні на часі…
Деколи мова потрібна просто для здоров’я
Новина про ухвалення нового законопроекту про мови в Україні дуже швидко облетіла всю Україну, викликавши відповідний резонанс. На Закарпатті теж не залишилися осторонь цієї проблеми: аналізували ситуацію 4 липня у прес-центрі «Закарпаття». Серед гостей були місцеві депутати-опозиціонери, науковці та журналісти. З якихось причин на зустрічі не з’явилися запрошені викладачі з кафедри української мови УжНУ та деякі з політиків.Порушувалися актуальні питання, пов’язані з прийняттям законопроекту та його антиукраїнським та антидемократичним характером. Згідно із законом начебто розширюються права мов національних меншин, проте найбільше всіх цікавить можливість надання російській мові статусу другої державної, що більшість із опозиціонерів вважає неприпустимим.


Закарпатські опозиціонери налаштовані доволі рішуче та готові до радикальних дій – запланований марш вулицями Ужгорода на підтримку прав української мови, акції протесту, готуються звернення до вищих ешелонів влади з вимогою скасувати прийняття законопроекту, оскільки відбувалося це шляхом обману за умов цілковитого нехтування чесним голосуванням. Політики пов’язують таку «мовну» гіперактивність із наближенням виборів та розглядають можливість їх дострокового проведення.

Наразі політики-опозиціонери Закарпаття запевнили нас у тому, що законопроект поки що ввести у дію неможливо передусім з економічних міркувань: надто дорого.


Своєю думкою щодо ситуації, яка склалася, з нами поділився професор Сергій Дмитрович Федака:

Сергій Федака
Уже майже добу я намагаюся зрозуміти логіку тих подій, які відбувалися спочатку в парламенті, потім навколо парламенту, але мозок мій перегрівається і зрозуміти, що, чому і навіщо, дуже важко. Настільки все нелогічно, необґрунтовано, що аж не віриться, що все це робилося на тверезу голову. Річ у тому, що спроби знизити статус української мови як єдиної державної робляться вже давно. Це питання достатньо актуалізувалося кілька місяців тому. Особливість нового законопроекту полягає в тому, що він ніби піднімає статус мов національних меншин, але якщо вчитатися, то насправді йдеться про те, щоб максимально «задавити» українську мову, видалити її з публічного вжитку.

Паралельно із прийняттям і розробкою цього законопроекту лунають і ще більш серйозні заяви про необхідність надати російській мові статусу другої державної, переглянути 10 статтю Конституції України. Тобто це, так би мовити, пробна куля, за якою будуть інші. Цей закон прийнятий голосуванням уже в другому читанні й вміщує доволі багато делікатних формулювань, але я певен, що за ним будуть інші, вже драконівські, які й доведуть українську мову до видалення її з офіційного вжитку.

Зрозуміло, що закон викликав неабиякий резонанс у парламенті. Сьогодні ці події мали продовження, коли спікер Литвин подав у відставку, зробивши таким чином перепону для надання цьому законопроекту чинності, оскільки закон має бути підписаний саме спікером, а не будь-ким іншим. Наступний етап для введення цього закону в дію – підпис Президента, який теж вагається з прийняттям рішення, дуже важкого і неоднозначного. Справа ще й у тому, що цей закон не вигідний ані владі, ані опозиції. Найголовніше те, що опозиція зараз намагається розгорнути дії протесту і в Києві, і в Ужгороді, і, я думаю, в більшості областей України. Наразі передбачається загострення ситуації – вже пролунали заяви від досить впливових посадовців, що вибори, заплановані на жовтень цього року, можуть стати достроковими, або ж і взагалі їх перенесуть. Думаю, ця ситуація мало кого залишила байдужим.


Катерина Галас та Наталія Шандра, студентки відділення журналістики
(зображення – Закарпаття онлайн)
та best-dem.ru
Категорія: Актуально | Додав: Путрашик (04.07.2012) | Автор: Катерина Галас, Наталія Шандра
Переглядів: 1177 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/5


Всього коментарів: 2
2 Путрашик  

1 Шумицька  
Цілком погоджуюся з Сергієм Дмитровичем! Утримуючись від ідеологічних міркувань, скажу таке: у якому ще царстві-королівстві, крім нашого, спочатку впроваджують реформи, а тільки потім, чухаючи потилицю, починають рахувати гроші, яких їм ті реформи коштуватимуть?
Вчитаймося у прикінцеві положення (розділ Х) законопроекту,
Quote
4. Кабінету Міністрів України:
у тримісячний термін забезпечити приведення своїх нормативно­-правових актів і нормативно-­правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом;

Яким чином і за які кошти можна зробити те, що там понаписувано, за три місяці?
Відвертаючи увагу від нагальних проблем економіки та соціальної політики, нинішня влада вступила у ще більше багно, виявивши повну некомпетентність.
А все чому? А тому що не думає! А чому не думає? Та тому що мислення і мова невіддільні! Не розмовляючи своєю мовою, бідаки мають геть спотворене уявлення про дійсність. Їм кинули наживку (а черв’як гнилий уже !!!), а вони й заковтнули, а тоді давай відригати (перепрошую), а воно ж гачок – міцно вп’явся… безболісно уже не вийде…
А рибалкам і самим непереливки: не все так гладко і спокійно на Чістих прудах! Слухали хоча б ось це?
Усім усе вже набридло! Це правда! Але першою горить та хата, що скраю. Це би нам якось збагнути :)
Правдиво і чесно написав донецький хлопець:
У нас нема мовної проблеми! Нема! У нас з головою проблеми! Національною головою!
wacko2 wacko2 wacko2

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz