Вівторок, 11.12.2018, 01:15
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Віч-на-віч [22]
Наші колеги
Головна » » Наші інтерв’ю » Віч-на-віч

Олег Богуславський: «Головне, що в тебе в голові, у серці…»
Олег Вікторович Богуславський
Безсонні ночі, книги замість подушок, довжелезні конспекти незрозумілим почерком – і все це заради тих кількох довгоочікуваних слів: «Вітаємо, Ви – бакалавр». Саме цього тижня працювала державна екзаменаційна комісія на відділенні журналістики. Вже третій рік поспіль її очолює директор Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету у Запоріжжі, доктор наук із соціальних комунікацій Олег Вікторович Богуславський. 

   • Олеже Вікторовичу, які враження у Вас склалися за ці декілька днів?

– Враження надзвичайно позитивні. Щоразу, приїжджаючи в Ужгород, я розумію, що від вас можна почерпнути багато цікавого, того, чого в нас немає. Це правда, і про деякі форми й методи, які тут використовують для підготовки бакалаврських робіт, я неодмінно розповім колегам і, напевно, буду застосовувати в нашому університеті. Дипломні роботи цьогоріч були справді якісними, та й студенти показали високий рівень підготовки. Це характеризує не лише їхні старання і наполегливість, а й, у першу чергу, роботу викладачів. Дуже часто підготовка студента залежить від того, скільки праці в нього вклав педагог. ДЕКи, на мою думку, – досить формальні речі, адже кожен студент підходить до них в міру того, наскільки він себе бачить у подальшому житті. Кожен студент готується по-різному. Можливо, я скажу єресь, але це правда життя: рівень складання іспитів не завжди визначає людину як поганого чи доброго спеціаліста в майбутньому. Головне, що в тебе в голові, що в тебе у серці. У силу різних причин студент може не підготуватися до іспиту і дістати трійку, наприклад. Але це не означає, що він стане поганим фахівцем у майбутньому. Звичайно, треба прагнути до найкращого, і університетська освіта передбачає надзвичайно велику базу, яка потім залишається на все життя. Тому думаю, що дипломні роботи найбільше показують творчу складову журналістської підготовки, дозволяють студентові продемонструвати, на що він здатен.
  • Чи помітили якісь зміни на нашому відділенні за останній рік?
Засідає Державна екзаменаційна комісія
– Певно, що рівень не лише відділення, а й самого університету зростає з кожним роком. Якщо раніше бакалаврські роботи за тематикою були переважно історичного характеру, то сьогодні молодь обирає теми, найбільш живі й хвилюючі саме в цей час, наприклад, дослідження соціальних мереж або ж актуалізація потрібних для сучасних медіа речей. Це, звичайно, не те, що було колись. Хоча знання історії необхідне, але в першу чергу треба думати про перспективи, про майбутнє. За всю роботу екзаменаційної комісії ми навіть відзначили декілька бакалаврських, які, без жодних сумнівів, можуть скласти хорошу конкуренцію роботам не лише наших, а й студентів з інших вишів України. Це, наприклад, «Серія радіопрограм, присвячених здоровому способу життя «4 випуски – спорт» Андрія Слохіняка, «Діалог як журналістський інструмент пошуку істини (на матеріалі телеканалів «TVi» і «Україна»)» Мирослави Шимон, «Коментар як актуальна форма журналістики: засоби адекватної інтерпретації дійсності (на матеріалі газет «Експерс» та «Високий Замок»)» Марини Шишоли, «Вуличне мистецтво. Серія фоторобіт на тему «Якщо б не…» Юлії Дуб та «Серія портретних інтерв’ю: постаті УжНУ» Вікторії Черняк. Дуже сподобалася ідея останньої роботи, адже про викладачів пишуть дуже мало. Ми часто ходимо поруч із людьми-легендами, які багато чого чули, бачили, знають і багато чого встигли зробити. У них є сотні випускників, котрі теж вже чогось досягли у житті і про них варто написати. Така робота може не лише збагатити студента, а й стати дуже хорошою спробою започаткування невеличкого літопису про цікавих людей.

Олег Богуславський поміж викладачів кафедри журналістики УжНУ
Мені подобається активність ваших студентів. Це й організація фотовиставок, які не тільки дозволяють показати їхню роботу, а й стають певною рекламою університету взагалі. І всі, хто приходять на факультет, бачать, що у вас щось відбувається. Креативне мислення студентів демонструють і створені ними дитячий журнал або ж журнал у вигляді планшета. Також, переглядаючи сайти інших вишів, де навчають медійників, я переконався, що в Ужгородському національному університеті сайт відділення журналістики – найкращий. Він динамічний, різноплановий, дає можливість розповісти про життя як самого університету, так і студентів, які в ньому навчаються. Це теж дуже важливий елемент навчання, адже кожен студент повинен переступати через свою лінь, через нехіть і все ж таки працювати (на сайті в тому числі), тому що подібна практика набагато полегшить роботу в подальшому житті.

     • Які бачите перспективи розвитку відділення журналістики УжНУ? 

– Мені здається, що у вас пора вже відкривати таку спеціальність, як реклама і піар. Традиційна журналістика все ж таки сьогодні обмежує можливості, хіба що Інтернет дозволяє ширше себе реалізувати. Тому сучасного медійника не можна заганяти у якісь рамки. Він повинен бути універсальним воїном, солдатом, котрого можна використовувати в різних ситуаціях. І це великий плюс для самих студентів, який дозволяє реалізувати себе в житті.

Розмовляла Анна Малахова, студентка відділення журналістики
Фото Івана Бабущака
Категорія: Віч-на-віч | Додав: Путрашик (24.05.2013)
Переглядів: 744 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/5


Всього коментарів: 1
1 Шумицька  
Щиро дякуємо Олегові Вікторовичу за таку високу оцінку!

Нашої роботи на сайті у тому числі :)))

Гадаю, що ці чотири дні творчої співпраці із запорізьким професором принесли справжнє задоволення як викладачам, так і студентам відділення журналістики: інтелектуально, динамічно, по-справжньому демократично...

Спадають на думку слова російського філософа Миколи Бердяєва: "Творчість - перехід із небуття в буття через акт свободи".

Щиро бажаю нашому колезі таких самих світлих людей і світлих подій, які творять гармонійний простір буття, нову позитивну реальність :)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Категорії розділу

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz