Неділя, 09.12.2018, 22:42
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня НовиниРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Віч-на-віч [22]
Наші колеги
Головна » » Наші інтерв’ю » Віч-на-віч

Катерина Горська: «Журналісти повинні постійно підвищувати рівень знань з юриспруденції»
Майбутні журналісти спілкуються з Катериною Горською
У рамках проекту українсько-шведського співробітництва на відділенні журналістики побували викладачі та журналісти зі Швеції та Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Ми мали нагоду поспілкуватися із викладачем кафедри електронних видань і медіадизайну вищезгаданого університету – Катериною Горською. Тема нашої бесіди "ні про що конкретно — про все потроху”. Не дивуйтесь, ми не хотіли питати Катерину Олександрівну про проект. Ми просто хотіли дізнатися, чи викладачі найпрестижнішого навчального закладу України такі ж люди, як і ми.


  • Розкажіть, будь ласка, чому обрали фах журналіста?
– Коли людина цікавиться всім, у неї багато інтересів, то вона шукає таку універсальну професію, яка б давала їй змогу дізнаватися якусь інформацію з різних сфер життя суспільства. Як на мене, велике щастя, коли ти можеш пізнавати щось іще й іще нове, і воно є твоєю професією. Тому журналістика для мене – ідеальний рід діяльності. Плюс на якомусь етапі ти розумієш, що маєш потребу цим новим і цікавим ділитися з новим поколінням – так воно переростає у викладацький фах.
  • Катерино Олександрівно, чим Вам запам᾽яталися студентські роки?
Група, у якій я навчалася, була дружною. Навчалася я на відділенні міжнародної журналістики, тому не можу сказати, що було нудно. Гарна студентська група...
  • Скажіть, будь ласка, чи є якісь відмінності у методиці підготовки тодішніх й теперішніх студентів?
Студенти не змінилися, вони такі ж амбітні, енергійні, іноді навіть занадто, але я вважаю, що це добре для журналістів. Щодо підготовки, то сьогодні студентам значно легше, бо є інтернет. Тоді, коли я навчалася, мережа ще не набула такого поширення. Але вже навіть тоді нам давали завдання щось знайти в інтернеті чи підготувати огляд. І ми всі дружно ходили в міжнародний центр, де було кілька комп᾽ютерів, і там шукали інформацію. Сьогодні з цим легше, оскільки у всесвітній павутині інформації багато, але вона далеко не вся достовірна, тому зараз є складнощі з відбором і перевіркою фактів. А тоді інформація з бібліотек сприймалася як аксіома.
  • Наші викладачі кажуть, що у стосунках викладачів і студентів немає бути великої китайської стіни, але мати викладача запанібрата теж не правильно. Яка Ваша думка з цього приводу?
У мене складаються завжди демократичні стосунки із студентами. Теперішній студент цінує твої знання в першу чергу. Особистість, харизма теж є немаловажливими. Якщо ти задовільняєш ці очікування, то маєш повагу.
  • Чи стикалися Ви колись із обмеженістю Вашої свободи слова?
Ні! Певно, через те, що я не займаюся політичною журналістикою. Мене цікавлять більше правові її аспекти. У журналістів є проблема щодо захисту їхніх прав: вони постійно стикаються із порушенням їхніх прав, а захистити себе не можуть. Тому я вважаю, що для того, аби мати можливість ефективніше та достовірніше висвітлювати інформацію, журналісти повинні постійно підвищувати рівень знань з юриспруденції.
  • Ви співпрацюєте з якимись виданнями, якщо так, то з якими?
–  Так. Я співпрацюю з багатьма виданнями, в основному коментую події. До мене здебільшого звертаються як до експерта з правових аспектів.
  • У наш час є досить поширеною проблема плагіату. Як ви думаєте, яким чином автор може захистити себе від піратства і плагіату?
Ну, по-перше, ця проблема виникла не в наш час, а ще в Давньому Римі. Це не тема одного інтерв'ю, це глобальна проблема у сфері інтелектуальної власності. Однозначної короткої відповіді на це питання немає.
  • Яке враження у Вас склалися про студентів нашого відділення?
Мені здалося, що ви дуже ініціативні і творчі студенти. Судячи зі студентських робіт, презентованих нам, та й попрацювавши з цими молодими та амбіційними людьми, я зрозуміла, що ужгородські молоді журналісти свідомо обирали цю професію. Загалом враження дуже і дуже позитивні.
  • Як вам Ужгород?
Якщо чесно, ще не встигла оцінити, бо вчора погода не посприяла прогулянці по місту. Думаю, сьогодні вже вдасться побачити обласний центр Закарпаття.
  • Що можете побажати журналістам-початківцям?
Бажаю не зупинятися, любити свою професію і завжди залишатися людьми. Все решта буде...


Розмову вели Юлія Маркулич та Наталія Лутак (Варваринець)
Категорія: Віч-на-віч | Додав: Путрашик (22.11.2012)
Переглядів: 750 | Рейтинг: 3.0/3


Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Категорії розділу

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz