Вітальня » 2014 » Квітень » 28 » Випускники філологічного факультету стали переможцями Кубка декана з міні-футболу

Традиційно філологічний факультет вважається жіночим, адже дівчат тут у рази більше, ніж хлопців. Проте навіть на такому, здавалося б, тендітному факультеті люблять і вміють грати у футбол. Підтверджують свої навички щороку на Кубку декана – цьогоріч захід став ювілейним, адже філфаківці зустрілися в турнірі вже вп’яте.

Відкрили змагання декан філологічного факультету Галина Шумицька та проректор УжНУ Федір Шандор. Студентка-журналістка Мирослава Вербищук акапельно заспівала гімн України, який підхопили вишикувані гравці й уболівальники на трибунах.

Футбол виявився особливим не лише тому, що був ювілейним, а й через те, що у змаганнях уперше взяли участь дівчата. Команди студенток відділення журналістики та української філології розіграли в одному матчі свій, окремий, кубок.

Дівчата створили неймовірну атмосферу на полі
І хоча колеги-хлопці спершу поставилися до того, що відбувалося на чепурному майданчику просто неба за спорткомплексом «Юність», з гумором, дівчата створили неймовірну атмосферу на полі. Анжеліка Макогін, Адріана Кофель, Мирослава Турок, Вікторія Вольф та Оксана Ажнюк з команди «Оксиморон» (журналістки) зустрілися з Мар’яною Дочинець, Світланою Юзьо, Христиною Крайникович, Анастасією Ковач, Мариною Станчак з  команди «Щасливчики» (українські філологи). У боротьбі за першість основний час завершився унічию – 1:1, а в серії пенальті журналістки виявилися влучнішими – 2:1. Дівчата запевнили, що для них ця гра дуже важлива, і наступного року обов’язково гратимуть знову.

Епізод гри команди журналістів та випускників

В основному ж турнірі зійшлися п’ять команд: випускники, викладачі, збірна команда українського, російського, словацького відділень та дві команди студентів відділення журналістики. За традицією суддею змагань був арбітр національної категорії, доцент НДІ фізики і хімії твердого тіла Петро Мілян, за що колектив факультету йому дуже вдячний. Матчі виявилися справді запеклими й цікавими, і часто до самого кінця неможливо було передбачити, хто ж здобуде перемогу. Підіймали хлопцям бійцівський дух уболівальниці:  плакатами, помпонами і збадьорливими лозунгами дівчата створили атмосферу на трибунах нічим не гіршу, ніж буває на великих  матчах. Окрім традиційних футбольних «кричалок», студенти скористалися нагодою бути справді почутими і скандували послання на кшталт «Залік поставте!», «Дайте диплом!», «Курсова!»  тощо.

Арбітр національної категорії, доцент НДІ фізики і хімії твердого тіла Петро Мілян

У кінцевому результаті місця між командами розподілилися таким чином:

1 місце – випускники (одна нічия – решта перемоги)

2 місце – викладачі (дві перемоги, дві нічиї й жодного пропущеного гола!)

3 місце – журналісти-1 (дві перемоги, нічия, поразка)

4 місце – журналісти-2

5 місце – збірна словацького, українського та російського відділень.

Окрім кубка і слави, переможцям дісталася й святкова вечеря у кафе-їдальні в головному корпусі вишу, яку гравцям спонсорував ректорат.

Утішно, що на жіночому факультеті  така традиція прижилася  і активно підтримується як студентами, так і викладачами; як гравцями, так і вболівальниками. До зустрічі наступного року!

Ірина Левіна

Відео Романа Сов’яка