+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Ужгород більше — не маленький Париж
Вітальня » 2015 » Жовтень » 17 » Ужгород більше — не маленький Париж
13:59
Ужгород більше — не маленький Париж

Ужгород має тисячолітню історію, а вулички на старих фотокартках нагадують європейське старовинне містечко. Раніше про обласний центр Закарпаття відгукувалися по-різному: комусь він нагадував Париж, бо досить схожий на нього з такою ж романтичною атмосферою, а хтось називав його маленьким швейцарським містечком, мабуть, через те, що Ужгород був неймовірно затишним.

 Проте в кожної казки є свій кінець. Настав кінець і фантастичним історіям про місто над Ужем, адже воно доведене до руїни. Облагороджені й відремонтовані ті місця, які належать до туристичних маршрутів  і які приносять заробіток.

 Кожного дня зводять новобудови, що анітрохи не пасують до старої архітектури: строкаті модерні фасади дисонують зі старовинними, оформлені ліпниною будинки. Огорожі перед спорудами замінили яскраво-сині плівки й так-сяк забиті дерев'яні балки... А кафе своїми вивісками просто кричать про несмак їхніх власників. Залишки старовинної архітектури загороджують автомобілі, запарковані будь-де, адже в Ужгороді  відсутні паркінги.

Однак це тільки центральна частина міста. Якщо пройтися вулицями інших районів, то ми побачимо ще гірші руїни. Будівлі обшарпані та потребують капітального ремонту. Прибудинкові зони завалені не дитячими іграшками, а сміттям, яке не донесли до спеціально відведеного місця.

Вулиця Театральна

Навіть фонтани, що мали б прикрашати місто, а влітку бути зоною відпочинку та  куточком  свіжого повітря, тепер лише функціонують як смітники.

 Не тільки споруди, а й дороги не в найкращому стані. Потрібно витратити доволі багато часу та сил, об'їхавши всі ями, сміття та залишки колишнього асфальту, аби дістатися свого будинку.

Величезною проблемою є ще й безпритульні собаки. Хоч волонтерська  організація «Барбос» на початку зарекомендувала себе відмінно, та зараз вона здає позиції. Активісти часто відмовляються приймати безпритульних тварин: чи то ресурси закінчилися, чи то ентузіазм. Але такі питання повинні вирішувати не тільки активісти, а й керівники Ужгорода. Адже це не лише антисанітарія та бруд, а небезпека для довкілля.

Також у місті є понад сотня покинутих будівель, які служать притулком для безхатченків. Ці споруди теж вимагають уваги керівників обласного центру та самих городян.

Раніше однією з найбільш популярних зон відпочинку була мальовнича річка Уж, однак вода настільки забруднена, що плавати там  небезпечно.

Проблемою міста є й темні вулиці. А освітлення, як відомо, –  один із важливих чинників безпеки руху. Крім того, воно надає Ужгороду гарного вечірнього вигляду й затишності, створює  теплу атмосферу.

  Без сумніву, є чимало шляхів вирішення цих проблем. Усім мешканцям хочеться, аби їхнє місто було несхожим на інші,  неповторним. Але щоб змінити його, кожен ужгородець повинен змінювати насамперед самого себе.

Ірина БАЛОГ, студентка відділення журналістики


Категорія: Проблема є | Переглядів: 290 | Додав: Є_Зеленюк | Рейтинг: 5.0/1


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку