Вітальня » 2013 » Квітень » 25 » Тетяна Вашаргелі: «Якщо любите себе на екрані, не ходіть на ТБ: екран виказує ваше глупство…»
Тетяна Вашаргелі у прес-клубі молодого журналіста
Студенти відділення журналістики УжНУ кожного дня здобувають важливі знання й опановують ази своєї непростої професії. Тут кого не запитай – і в газеті він писав, і на радіо записувався, і спроби знімати сюжети були, і рекламував, і … Та чого він тільки не робив!

Ужгородська школа медійників робить все, аби кожен студент став професіоналом, котрий може якісно виконувати свою роботу. Саме з цією метою для спудеїв організовують тренінги з відомими журналістами, які діляться досвідом із молодими колегами. У прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи» побувало вже багато відомих людей. Нині цей список поповнила заслужений журналіст України Тетяна Вашаргелі.

Цікаво з пані Тетяною!
Під час зустрічі, яка відбувалася 24 квітня, пані Тетяна згадувала свої студентські роки. Оскільки вона донька актора, то спочатку хотіла стати театральним критиком, бо ж дитячі роки провела в театрі. Розповідала також, що коли вступала до університету (закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана франка), то на журналістиці навчалися переважно хлопці (близько 75 %) – за словами тодішнього декана факультету, дівчатам там робити нічого. Згадувала своїх однокурсників, які досягли успіху, колег, з якими трудиться і яких уважає професіоналами.

Зараз Тетяна Вашаргелі працює на телеканалі Тиса-1, має величезний досвід роботи у сфері мас-медіа. Щедро ділилася ним зі студентами, даючи багато практичних порад: «Не розшифровуйте диктофонні записи, а запам’ятовуйте розмову, нотуйте необхідне, бо техніка може вийти з ладу», «Пишіть правильно прізвища та імена, бо, можливо, це єдиний раз, коли про людину написали, і ви не смієте псувати їй життя», «Постійно вчіться», «Уважно слухайте свого гостя», «Готуйтеся до ефіру», «Якщо хочете працювати в науці, то працюйте вже, а не будуйте ілюзій, бо з роками це буде все важче робити».

Після зустрічі
Студенти, в свою чергу, питали досвідчену колегу про те, як знайти себе у журналістиці, як знати, що саме запитати у людини, коли вперше її бачиш, як готуватися до інтерв’ю. На це пані Тетяна відповіла, що свого співрозмовника треба не просто уважно слухати, а й поважати: «Потрібно налаштувати себе на те, що ця розмова – найважливіша у вашому житті». Такі поради студенти радо приймали. Зустріч нікого не залишила байдужим.

Марія Туряниця, студентка І курсу:
«Тренінг мені сподобався, адже Тетяна Вашаргелі – спеціаліст із величезним досвідом, і є неї є чого повчитися».

Алла Ганненко, студентка ІІ курсу:
«Я б таким журналістам ставила пам’ятники, бо пані Тетяна дуже щиро говорить, і видно, що любить свою роботу. Побільше б таких людей».

Олександр Курта, студент І курсу:
«Мені дуже сподобалася ця зустріч, хотілося б, щоб і надалі такі тренінги були, бо саме за допомогою таких людей розумієш, з чим у майбутньому матимеш справу. Поради пані Вашаргелі обов’язково візьму до уваги і намагатимуся їх виконувати».

Організатором зустрічі став Володимир Юрійович Тарасюк:
«Я знаю Тетяну Вашаргелі як колегу, свого часу працював у редакції під її керівництвом. Вона – досвідчений фаховий спеціаліст, якому є що розказати. Зустріч проводилася для студентів, щоб вони бачили теорію на практиці, щоб знайомилися з такими людьми, знали, як вони здобули свій успіх. Такі заходи будуть і надалі. Ось у п’ятницю в нас запланована зустріч з фотожурналістом Олегом Григор’євим».

Своїми спостереженнями поділилася і Галина Василівна Шумицька:
«Найбільше вразило те, що така досвідчена журналістка, яка провела чимало успішних бесід з відомими і дуже відомими людьми, хвилювалася перед зустріччю зі студентами, мабуть, більше, ніж перед прямим ефіром. Це ще одне свідчення високого професіоналізму і відповідальності. Володіє словом, не бреше, а тому і на горіхи не дістає… Все просто, виявляється».

Пропонуємо також найцікавіші фрази зустрічі:
«Ви повинні продавати свою працю і знати, що фаховий спеціаліст коштує дорого»;
«Треба мати силу стояти проти вітру і тримати удар»;
«Нема нічого цікавішого, ніж людина»;
«Вміти говорити з людиною – це велике мистецтво»;
«Чому політики беруть за дружин журналісток? – Бо ми розумні!»;
«Нахабство – це певною мірою плюс у нашій професії»;
«Ми тут не через те, що так захотів час, а через те, що так захотіли ми…»;
«Телевізійні новини – це жах, але якщо рeople хаває, значить, так має бути»;
«Кожен бачить і чує те, що хоче»;
«Сучасна журналістика втратила відповідальність»;
«Журналістика – це єдина професія, яка дозволяє в хаті вішальника говорити про мотузку»;
«Якщо любите себе на екрані, не ходіть на ТБ. Екран виказує ваше глупство»;
«Свободи слова немає ніде. Може бути тільки внутрішня свобода особистості».

Василь Третяк, студент відділення журналістики
Фото Анни Малахової