Семестр практичних дисциплін у майбутніх бакалаврів
Вітальня » 2018 » Грудень » 5 » Семестр практичних дисциплін у майбутніх бакалаврів
Семестр практичних дисциплін у майбутніх бакалаврів

Завжди приємно застосовувати теорію на практиці, утілювати різні ідеї в життя. У семестрі, що минає, четвертокурсники-журналісти мали переважно практичні курси. За цей час я усвідомила важливість практики, тож розповім про найцікавіші, на мій погляд, дисципліни.

До прикладу, на стилістичному практикумі ми створюємо різні статті, редагуємо та публікуємо їх. Користь, безперечно, є, адже відчуваються тонкощі професії. Буває, думаєш, що треба написати так, але на практиці виходить інакше. Під час занять ми вдосконалюємо тексти, аналізуючи помилки, тому наступного разу знаємо, як написати краще. Вивчаючи цей предмет, ми здобуваємо хороший досвід.

Ток-шоу — модульний контроль з основ професійного мовлення
«Основи професійного мовлення радіо- і тележурналістів» – важка та воднораз пізнавальна дисципліна. Вивчати її необхідно, оскільки слово — основний інструментів журналіста. На парі ми знімаємо відео, аналізуємо їх. Багато працюємо над артикуляцією, дикцією та інтонаційною виразністю, правильним слововживанням. Найголовніше, що вчимося майстерності виступу в імпровізованому ефірі. Для нас це дуже потрібні знання, тому що вони дають творчу свободу й можливість спробувати щось нове для себе.

Дещо пов’язана з попередньою й наступна дисципліна. Говорити вільно, невимушено, доречно, виразно, триматися перед аудиторією — усе це ми вивчаємо з основ риторики і красномовства. Тут, щоправда, не обходиться без теорії, адже важливо переймати досвід видатних риторів, знати принципи побудови вступу, основної частини й завершення промови тощо. Я вважаю, що ораторська майстерність надзвичайно необхідна журналістам.

Робота з фотожурналістики. Фото Сніжани Тюк
Я навчаюся в групі «друкованих» і тішуся, що цього семестру нам викладали фотожурналістику. Під час занять ми навчилися основ композиції, робили репортажні зйомки. Наша викладачка ділилася своїм досвідом. Зокрема, говорила, як отримати вдале фото. Важливим для фотожурналістики є те, що світлина повинна сама розповісти історію. І людина, поглянувши на фото, має зрозуміти, що відбулося в тому чи іншому місці. Цей курс справді важливий, оскільки сучасний журналіст повинен бути універсальним.

На парі з операторської майстерності
А от групі «аудіовізуальних», за словами моїх колег, пощастило вивчати операторську майстерність, сучасний телемонтаж і здобути чимало практичних навичок у створенні відеопродукту. Усе було в руках студентів. Під час курсу кожен устиг спробувати себе в ролі продюсера, режисера, оператора, звукорежисера, телеведучого та журналіста. Студенти працювали переважно в команді й змогли зрозуміти, як працюють у телередакціях. Після оприлюднення сюжетів на каналі в Youtube відбувалося їх обговорення, аналіз помилок. Думаю, такий досвід точно згодиться під час телевізійної практики, яку ми невдовзі будемо проходити.

Отже, навчання на практиці — це реальна можливість для студентів відчути всі переваги й труднощі майбутньої професії та зрозуміти, чи справді вона їм подобається. Дуже важливо, що в університеті ми отримуємо різноманітні навички завдяки нашим кваліфікованим викладачам!

Сніжана Тюк,

студентка відділення журналістики.

Переглядів: 46 | Додав: olga97brailian | Рейтинг: 0.0/0

Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz