+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Проти «зливу» особистих даних виступали ужгородські журналісти
Вітальня » 2012 » Жовтень » 24 » Проти «зливу» особистих даних виступали ужгородські журналісти
06:38
Проти «зливу» особистих даних виступали ужгородські журналісти
Журналісти Вікторія Рижова, Лариса Подоляк та медіаюрист Анастасія Бачинська
22 жовтня у прес-центрі «Закарпаття» відбулася акція на захист прав журналістів. Учасники прес-конференції обговорювали ситуацію з оприлюдненням міською владою Ужгорода персональних даних двох закарпатських працівників ЗМІ з їх інформаційних запитів, що є прямим порушенням закону.

Редактор газети «Старий Замок «Паланок» Лариса Подоляк розповіла про ситуацію, що сталася з її колегою Тетяною Літераті. Журналістка 8 жовтня подала запит в міську раду з приводу будівництва аквапарку на території міста. Відповідь тривалий час не надходила, тому запит довелося повторити 15 жовтня. Але через кілька годин він був опублікований в складі статті на одному з Інтернет-ЗМІ, де були й подані особисті дані журналістки. Головний редактор написала заяви до прокуратури та СБУ, але відповіді ще немає.

Та випадок з журналістом газети «Старий Замок «Паланок» є непоодиноким. За місяць до цього прецеденту Вікторія Рижова, журналіст радіо «Тиса-ФМ», заявила про те, що її скарга до прокуратури потрапила разом з особистими даними до газети «Ужгород». Вікторія здивована тим, що після її інциденту у вересні хтось насмілюється на «злив» особистих даних ще раз. Також додала, що правоохоронні органи реагують на ситуацію незрозуміло.

Юрист Анастасія Бачинська, яка була запрошена на прес-конференцію, розказала, що такі випадки є непоодинокими. Адже «Закон про доступ до публічної інформації» дозволяє кожному, в кого виникає потреба, звернутися до міської влади і запитати, чи ведеться будівництво, чи ні, адже ця інформація не закрита.

Пані Анастасія наголосила, що на сьогодні є кілька законів, якими можна захиститися. А особа, яка є винною в наведеному факті, має бути притягнута до відповідальності. Юрист порадила звернутися до суду, але якщо ситуація не зміниться або ж повториться, будуть складені колективні листи – і питання виноситиметься на всеукраїнський рівень.

Ярміла Гармасій,
студентка відділення журналістики

Категорія: Проблема є | Переглядів: 423 | Додав: Шумицька | Рейтинг: 4.0/4


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку