+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Покажи свою науку світові
Вітальня » 2018 » Вересень » 20 » Покажи свою науку світові
12:46
Покажи свою науку світові
Під час лекції

Як писати наукові статті, аби їх могли прочитати у всьому світі, – відтепер знають студенти та викладачі філологічного факультету УжНУ. Усе завдяки відкритому тренінгу «Публікація у «Web of Science»: міфи чи реальність» Ірини Тихонкової – старшої наукової співробітниці Інституту молекулярної біології НАН України.

Ігор Студеняк

Насамперед познайомив аудиторію з дослідницею проректор з наукової роботи Ігор Студеняк, котрий зізнався: регулярно послуговується її працями у підготовці лекцій для студентів і аспірантів УжНУ. 

На сьогодні «Web of Science» — одна з найавторитетніших інформаційних платформ для науковців зі всього світу, показником якості та достовірності якої, є коректна індексація всіх праць. 

Ірина Тихонкова

Пані Ірина розпочала з того, що кожен дослідник, перш ніж створювати роботу, повинен поставити собі запитання: «Яка її мета?». Стати кандидатом наук, збільшити кількість публікацій, отримати іноземний грант — обирає кожен. Публікація в солідних наукових журналах дає змогу представити нові результати досліджень, закріпити позиції, знайтиоднодумців, і що не менш важливо – зробити вагомий кар’єрний крок. Потрапляють проекти до платформ за кількома бізнес-моделями, зокрема традиційною, коли читачі платять за прочитання, моделлю з відкритим (безкоштовним) доступом або ж гібридною, коли сам автор вирішує, як буде розповсюджуватися його інформація. Ірина Тихонкова додає: в Україні, на жаль, є ще одна, так звана «хижацька» модель, якої б не повинно було існувати, причиною цьому є  відсутність рецензування у псевдожурналів. Наразі в усьому світі функціонують близько 100 000 наукових видань, серед яких 17 500 — найвпливовіші. У це число входять й українські, їх усього 17, ще 56 журналів перебувають на розгляді. Модераторка розповіла про добірку найпопулярніших міжнародних колекцій видань та зосередила увагу на критеріях оцінки та відбору статей. Науковиця здивувала тим, що авторами однієї статті можу бути одночасно понад п’ять тисяч науковців з різних країн.  

Особливо корисними стали знання пов’язані з правилами оформлення статті, адже нерідко через технічні помилки в індексації статтю не допускають до публікації. Що таке імпакт-фактор, як уберегтися від шахрайських наукових платформ — дізналася аудиторія з уст пані Ірини.

Також лекторка додала:  наукова діяльність — не завжди успіх, іноді невиправданих проектів виходить більше, ніж вдалих. Тож варто пам’ятати, що головний робочий капітал кожного науковця — це його ідеї, показником успішності яких є широка зацікавленість серед колег, у тому числі  цитування публікації.

Данііл Самсонов,

Ольга Брайлян (фото), 
студенти відділення журналістики.

Переглядів: 30 | Додав: olga97brailian | Рейтинг: 0.0/0


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку