На відділенні журналістики презентували книгу патріарха філфаку Івана Сенька
Вітальня » 2018 » Грудень » 28 » На відділенні журналістики презентували книгу патріарха філфаку Івана Сенька
На відділенні журналістики презентували книгу патріарха філфаку Івана Сенька

20 грудня у прес-клубі молодого журналіста відбувся круглий стіл-презентація «Край карпатський очима етнолога» – обговорення науково-популярних студій доцента Івана Сенька з погляду проблем міжетнічної комунікації. Захід тривав у рамках проекту «Сприяння етнічній толерантності в Закарпатті шляхом запуску мультимедійної платформи».

Розпочав круглий стіл-презентацію завідувач кафедри журналістики, професор Юрій Бідзіля. Серед іншого він зауважив: «Закарпаття – мультинаціональний регіон, і проблема толерантного ставлення до національних меншин є дуже актуальною, оскільки від кожного з нас залежить уявлення про закарпатців загалом». До обговорення міжетнічної проблематики також долучилася доцент кафедри словацької філології Леся Буднікова. Вона коротко розповіла про словацьке відділення, якому 2019-го виповниться 25 років.

Юрій Бідзіля
Затим Юрій Михайлович запросив до слова доцента, кандидата філологічних наук, фольклориста, краєзнавця та літературознавця Івана Сенька, який презентував свою нову книгу «Край карпатський очима етнолога». Вона складається з чотирьох розділів. Розділ І називається «Край русинів–українців», у ньому Іван Сенько пояснює походження й утвердження назв «Карпати», «Русь», «Україна», «Закарпаття», а ще в окремих статтях розповідає про будителів, письменників, публіцистів Олександра Духновича та Олександра Маркуша. У розділі ІІ – «Нація звеличення» – увагу приділено ремеслам закарпатців – вівчарству, бокораству. Розділ ІІІ присвячений народній педагогіці, яку автор книги вважає важливою у вихованні молоді. У четвертому розділі – «У нашім домі свято» – фольклорист пише про свята, заборонені в радянський період.

У цій книзі, за словами Івана Сенька, вміщено такі матеріали, які до 90-х років не могли бути опубліковані. Наприклад, у статті «Земля з іменем» автор з’ясовує, хто використовував таку назву й чому це було вигідно. Річ у тім, що за радянських часів «Землею без імені» називали Закарпаття, яке було маловідомим, поки край не приєднали до СРСР.
Тетяна Ліхтей і Леся Буднікова
Наприкінці круглого столу-презентації Іван Сенько поділився планами на майбутнє: «Мої батько й мама були дуже мудрими селянами. Я вважаю, що нація починається з сім’ї. Наступна книжка – про мою сім’ю – майже готова. Коли батьки ще жили, у мене не було можливості записати, зафіксувати мелодії пісень, які вони співали. Тому маю зараз дві проблеми: перша пов’язана з відновленням по пам’яті мелодій пісень, а друга – фінансова».

На презентацію нового видання Івана Сенька завітала й доцент кафедри словацької філології Тетяна Ліхтей. Вона поділилася спогадами про роботу Івана Михайловича на факультеті та зауважила, що саме завдяки йому кафедра реалізувала чимало цікавих проектів. Привітала з новим виданням Івана Сенька і його колишня студентка, нині старший викладач кафедри слов’янської філології та світової літератури Марта Демчик.

Від імені голови прес-клубу Володимира Тарасюка Юрій Бідзіля нагородив Івана Сенька подякою Закарпатської обласної організації Національної спілки журналістів України.

Сюзанна Петрішко, студентка відділення журналістики.

Фото Вікторії Кенідри

Категорія: Презентації | Переглядів: 13 | Додав: nkaralkina | Рейтинг: 0.0/0

Сайт відділення журналістики © 2019 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz