+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Коли камери вимкнені…
Вітальня » 2018 » Грудень » 3 » Коли камери вимкнені…
17:37
Коли камери вимкнені…

Телеканал «Тиса-1» готує до показу документальну стрічку «Ранок на Тисі: від ідеї до ефіру», у якій розкаже, як створюють програму, що вже понад десятиліття допомагає прокинутися телеглядачам Закарпаття, України загалом і не тільки. Як змінювалися формат, обличчя передачі, інтер’єр студії – покажуть автори фільму.

UA:ЗАКАРПАТТЯ
10 листопада 2018 року сімейна телепрограма «Ранок на Тисі», а разом із нею й телеканал «Тиса-1» відзначили своє 13-ліття. Ідею створення фільму пов’язують не з річницею, а з бажанням згадати 13 років роботи в ефірі. Не випадково телефільм вийде на екрани на початку зими, ним буде підсумовано епоху телеканалу «Тиса-1». Як відомо, державне телерадіомовлення реформують у суспільне, тож невдовзі й назва каналу зміниться на «UA: Закарпаття».

Автори стрічки перенесуть глядачів у далекий 2005 рік, коли тодішня Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія зазнала найбільшого перезавантаження за весь час існування. У результаті в ефірі з’явився оновлений повноформатний телеканал з мовленням 24 години на добу. Уже за рік транслювання «Тиса-1» вийшла на супутник, що в рази збільшило аудиторію.

Ранок на Тисі
І хто б міг подумати, що історія ранкової розважальної програми розпочалася з Помаранчевої революції. Чому вони пов'язані — зокрема, дізнаєтеся з фільму. За 50 хвилин ефірного часу ви побачите, як найвагоміші події в державі, зміни смаків глядачів, пошуки нових форматів, оновлення творчого колективу вплинули на сучасне обличчя ранкової програми.

«Ми не шукатимемо скелетів у шафі, а покажемо реальні історії людей – наших колег. За 13 років існування проекту тільки в кадрі працювало понад 50 людей, а за лаштунками — удвічі більше, тож кожному з них є що вам розповісти. Понад 13 000 годин прямого ефіру, майже 12 000 гостей у студії, не одна сотня авторських сюжетів – усе це нинішній доробок «ранківців», - ідеться у документальній стрічці.

Архівні матеріали, накопичені впродовж 13 років, стали по-особливому цінними лише з часом. Кадри із застарілих касет та дисків демонструють, якими були перші випуски програми, найяскравіші ефіри, курйозні моменти на екрані й поза ним. Окремий епізод присвячений періоду Революції Гідності, адже саме тоді розважальний формат програми кардинально змінився, що стало чи не найбільшим випробуванням для журналістів. У фільмі глядач побачить колишніх ведучих, для яких досвід роботи в проекті став підґрунтям для досягнення нових професійних щаблів.

Презентація документальної стрічки «Ранок на Тисі: від ідеї до ефіру» запланована на середину грудня 2018 року, тож стежте за анонсами.

Данііл Самсонов,

студент відділення журналістики.

Переглядів: 13 | Додав: olga97brailian | Рейтинг: 0.0/0


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку